03 Квітня, 2022

Вибори в Угорщині: можливість перемоги Орбана мобілізує прихильників опозиції

Вибори в Угорщині: можливість перемоги Орбана мобілізує прихильників опозиції

До 17.00 години дня на виборчі дільниці в Угорщині прийшли майже 63 відсотків виборців. Приблизно така ж явка виборців спостерігалась на виборах 2018 року.

Останнє опитування агенції Medián, опубліковане 30 березня, показало перевагу партії “Фідес” (50%) над об’єднаною опозицією (40% виборців). За таким можливим результатом проурядовий блок може розраховувати у парламенті на 128 мандатів, опозиція – на 71, пише Telex.

явка

Інше опитування, проведене pа тиждень до виборів порталом Telex та Závecz Research, показало, що правляча коаліція набрала лише 2%. Відсоток тих, хто хоче змінити уряд, становив 42% сім днів тому. Тоді як кількість тих, хто хоче, щоб уряд Орбана залишився при владі, становила 44%.

Утім за словами Ендре Ханна (Hann Endre), директора Medián, опозиційних виборців не бентежить той факт, що згідно з останнім опитуванням, “Фідес” лідирує на 10 пунктів. Він також зазначив, що погана погода може пояснити погану ранкову явку в порівнянні з виборами 2018 року.

Так, до 11.00 години на виборчі дільниці прийшли 25,77 відсотка виборців. Чотири роки тому явка була вищою (29,93%).

Вважається, що висока явка свідчить про протестний настрій населення та відповідний “клімат” для зміни влади. Також відомо, що якщо люди загалом задоволені владою, це не так активує виборців, тому й явка нижча.

У 2002 році коли в Угорщині відбулася зміна уряду, явка була найвищою за всю історію парламентських виборів в Угорщині з моменту зміни комуністичного режиму (70,53 відсотка в першому турі). У 2018 році, коли опозиція не змогла перемогти, а уряд Орбана переміг втретє – явка виборців знову була рекордною. Одночасно, у 1998 році явка на виборах була найнижчою (57,01 відсотка у другому турі), але це не завадило перемогти коаліції на чолі з “Фідесом” коаліцію MSZP-SZDSZ.

Станом на 23:00 в Угорщині оброблені 43,26% голосів, здебільшого це результат сіл та менших виборчих округів.

Screenshot 9

 

Нагадаємо, у неділю, 3 квітня, в Угорщині проходять парламентські вибори. Це перші парламентські вибори за 12 років, на яких прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не на 100% впевнений у перемозі. У протистоянні проти об’єднаної опозиції він використовує різноманітні аргументи, навіть війну в Україні, щоб залишитись при владі.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі