fbpx
20 Листопада, 2021

Відео дня: як заробляють роми-підприємці на Закарпатті та Дніпропетровщині

Відео дня: як заробляють роми-підприємці на Закарпатті та Дніпропетровщині

За даними останнього перепису населення 2001 року роми являються четвертою за чисельністю етнічною спільнотою Закарпаття. На той час їх частка становила 1,1% від загальної кількості населення – більше 14 тисяч осіб.

З їхньою нацменшиною і пов’язана чи не найбільша кількість нав’язаних століттями стереотипів, які поступово руйнуються.

roma

Інформаційне агентство “ЕКСПЕРТ-КР” та видання “Varosh” вирішили детальніше розкрити ту категорію ромів, про яку раніше мало хто розповідав – ромів-підприємців.

Роми з Ужгорода, з Мукачева та Кривого Рогу розповіли про те, які складнощі їм довелося долати на шляху до власної справи, який вплив стереотипів на життя вони відчували.

“Я створив громадську організацію у 2017-му, а в 2018 році вже отримав перший грант від фонду “Відродження” на школу. Я вже тоді займався з діточками , своїм коштом придбав фарби, почав працювати”, – розповідає один із героїв сюжету художник Тиберій Йонаш. 

За його ініціативи в Мукачеві працює художня школа та столярна майстерня для ромів.

“Це для них велика можливість, щоб в подальшому вони мали спеціальність, хліб, заробіток. І я вже тепер потроху створюю вернісаж, а через декілька років вони (учні Тиберія, – ред) зможуть самостійно продавати свої роботи”, – розповів художник.

Більше історій, які розвінчують стереотипи, дивіться у відео.

Раніше ми розповідали також історію невеликого угорського села Черег (Csörög) на 2 тисячі жителів працює вечірня школа, у якій допомагають ромським дітям здобути освіту і змінити своє життя. Тут працюють не тільки над традиційним навчанням, а й над зміцненням пізнавальних та соціальних навичок маленьких ромів, які допоможуть їм не залишатись нацменшиною, а стати частиною суспільства.

*Відео підготовлено за підтримки проєкту “Сприяння соціальній згуртованості в Україні / Пункт 7”, який реалізується у партнерстві Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI), Громадської організації “Центр Громадянських Свобод” та Благодійного фонду “Восток SOS”.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі