fbpx
08 Грудня, 2021

Весільний народний одяг, Сентеш-паприка та Карпатські надгоробки: в Угорщині поповнили список “гунгарікумів”

Весільний народний одяг, Сентеш-паприка та Карпатські надгоробки: в Угорщині поповнили список “гунгарікумів”

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь оголосив, що Комітет Hungaricum прийняв рішення про включення до списку ще трьох національних символів країни – “Гунгарікумів”.

Інформацію про це опублікували на порталі Hungarikum.

Наразі у списку національного надбання та гордості – 79 найменувань. Серед них продукти харчування, архітектурний спадок, досягнення у культурі, спорті, туризмі, пам’ятки природи тощо. Про них видання Infopost робило цікаву підбірку в публікації “Привези мені, друже, “гунгарікум”: ТОП-20 смаколиків Угорщини.

Нині за рішенням комітету було додано троє нових “гунгарікумів”: Весільний народний одяг (Magyar cifraszűr), солодка паприка з регіону Сентеш (Szentesi paprika) та традиційні надгробки Карпатського регіону (hagyományos fejfák a Kárpát-medencében).

Солодка паприка (Szentesi paprika)

Європейська комісія внесла Szentesi paprika до реєстру захищених географічних зазначень ще у 2014 році. Вирощували цей солодкий перець в тому числі болгарські господарі.

Hungarikum 2

Весільний народний одяг (Magyar cifraszűr)

Вишиваний весільний чоловічий одяг був відроджений у 19-му столітті і став частиною традиційного угорського народного одягу. Використовували його в тому числі для сватання.

Традиційні надгробки Карпатського регіону (hagyományos fejfák a Kárpát-medencében)

Міністр розповів також про традиційні дерев’яні надгробки, які розповсюджені у Карпатському басейні. Раніше це був різьблений спис воїна, який виконував роль надмогильного каменю. Згодом ці надгробки стали називати “дерево для голови” і встановлювалися на цвинтарях в основному там, де мешкали реформати. Ці старі надгробки зберігаються у багатьох місцях Карпатського регіону і за ними ретельно доглядають та охороняють.

Hungarikum 5

Раніше ми багато розповідали про важливість розуміння культур тих національностей, які проживають в Україні. До прикладу, бажаючим зрозуміти трохи глибше угорців, слід прочитати публікацію про 12 слів, які допомагають зрозуміти угорську культуру.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі