fbpx
29 Січня, 2022

В Ужгороді вирішували, як розбудовувати словацько-українську прикордонну інфраструктуру

В Ужгороді вирішували, як розбудовувати словацько-українську прикордонну інфраструктуру

У Закарпатській обласній держадміністрації відбулася робоча українсько-словацька зустріч. Область на ній представляли керівники ОДА, митниці, Служби автомобільних доріг. Словацька делегація складалася з чотирьох депутатів парламенту, відповідального міністерства транспорту Словаччини за будівництво автомагістралі D1, радників глави уряду Словаччини.

Головними темами зустрічі стали розбудова прикордонної інфраструктури та перспектива добудови автомагістралі D1 до кордону з Україною неподалік Ужгорода.

272817231 10226805889601709 8553104516097617695 N (1)

Що стосується автомагістралі D1, то ще в 1997 році Міністерство транспорту України та Міністерство транспорту, пошт і телекомунікацій Словацької Республіки уклали угоду про визначення місця з’єднання швидкісної автомобільної дороги між селами Сторожниця (Україна) і Загор (Словацька Республіка).

Але угода весь цей час залишалася лише на папері і реалізації її не було.

На зустрічі голова Закарпатської ОДА Віктор Микита розповів, що для області і України в цілому цей проект має важливе значення. D1 є північною гілкою Пан’європейського коридору і може стати для нас потужним транспортним коридором.

Наразі будівельні роботи зупинилися біля села Бідовці неподалік Кошице і добудувати до наших кордонів залишилося близько 80 кілометрів.

Як повідомив нашому виданню перший заступник голови ОДА Мирослав Білецький, який в ОДА курує зокрема і дорожні питання, проїзд через колись заплановану точку перетину кордону неподалік Сторожниці вже втрачає актуальність, бо з того часу з нашої сторони сталася розбудова житлового сектору. Ця дорога фактично впирається у спальні райони Ужгорода і скоріше за все, доведеться шукати інші місця перетину кордону.

“Зокрема, перспективним може бути пункт пропуску “Соломоново – Чієрна”, де вже розпочато конкретні заходи по землевідведенню. Ну і найбільш ймовірною точка з’єднання D1 й пункту пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”. Тим більше, що саме там Словаччина запланувала будівництво крупного вантажного терміналу. А окрім того, уже цього року з українського боку планується по усій протяжності об’їзної дороги Ужгорода М-08 провести капітальний ремонт однієї ділянки і поточні ремонти ще двох ділянок. Розробка робочого проекту на капітальний ремонт знаходиться на завершальній стадії. Ділянки поточного середнього ремонту готові до проведення робіт відразу ж після настання сприятливих погодних умов”, – розповів нам Мирослав Білецький.

Він також нагадав, що цього року заплановано провести поточно-середні та капітальні ремонти автомобільної дороги М-06 Київ – Чоп по всій протяжності Закарпатської області.

“Проектно-кошторисна документація на усі ділянки виготовлена в повному обсязі, тендерні процедури проведені. З настанням сприятливих умов, підрядники зможуть приступити до роботи”, – повідомив Білецький.

Реконструйований пункт пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецке” відкриють 9 травня цього року.

Як україно-словацьку співпрацю бачать словаки

Ми попросили прокоментувати результати зустрічі керівника словацької делегації, радника глави уряду Словаччини з питань міжнародної співпраці, Едуарда Бураша.

“По-перше, я хочу подякувати Генеральному консулу Словаччини в Ужгороді Павлу Панісу за допомогу в організації українсько-словацької робочої зустрічі. Також дякую керівникам Закарпатської області за те, що активно відгукнулися на пропозицію не просто провести цю зустріч, але й зробити такі зустрічі регулярними. Було проведено багато роботи і наразі є чіткі орієнтири, куди нам рухатися далі”, – сказав Едуард Бураш.

З його слів, голова Закарпатської ОДА Віктор Микита правильно зауважив, що потрібен чіткий план та візуалізація всіх проектів і тоді легше буде ці проекти втілювати в життя.

“Наша позиція така, що зараз не на часі говорити про відкриття нових пунктів пропуску між Словаччиною та Україною, допоки не будуть завершені проекти реконструкції нині діючих пунктів. Нам сподобалося, що голова ОДА взяв на особистий контроль реконструкцію пункту пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецке” і пообіцяв, що цей пункт буде відкрито в травні цього року. Це вже конкретика, яка радує”, – розповів нам Бураш.- “Зі свого боку ми домагатимемося відкриття на цьому пункті пропуску пішохідно-велосипедного проходження кордону. На жаль, з українського боку пішохідна доріжка для перетину кордону була зроблена не з того боку дороги. На той момент у нас вже була пішохідна доріжка і відповідна інфраструктура для перетину кордону пішоходами та велосипедистами, але ми тепер готові перебудувати свою, щоб було нормальне стикування”.

Радник глави уряду Словаччини також розповів нам, що дуже важливим є створення Європейської групи територіальної співпраці щодо прикордонного співробітництва.

“Ми працюємо над тим, щоб до групи увійшли Кошицький та Пряшівський край з нашого боку та Закарпатська, Львівська й Івано-Франківська області з боку України. Це дало б можливість залучення єврофондів для реалізації проектів з транскордонного співробітництва. Закарпатська влада вже підтримала таку пропозицію, а найближчим часом я навідаюся до Львівської та Івано-Франківської областей, де залучатиму владу для приєднання до групи”, – розповів Бураш.

Він також повідомив, що подібні словацько-українські зустрічі повинні проводитися регулярно, щонайменше – один раз на три місяці.

Нагадаємо, Міністерство транспорту та будівництва Словаччини готує техніко-економічне обґрунтування продовження автомагістралі D1 до кордону з Україною. Національна автомобільна компанія виділила на це понад 700 тис. євро. Кошицький самоврядний край (KSK) у свою чергу готує власне техніко-економічне обґрунтування щодо з’єднання автомагістралі D1 та дороги від Бідовця до державного кордону з Україною.

 

InfoPost.Media

Фото: Закарпатська ОДА


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі