fbpx
18 Грудня, 2021

Автомагістраль D1 до кордону з Україною: Кошицький край виділив 500 000 євро на розробку проєкту

Автомагістраль D1 до кордону з Україною: Кошицький край виділив 500 000 євро на розробку проєкту

Міністерство транспорту та будівництва Словаччини готує техніко-економічне обґрунтування продовження автомагістралі D1 до кордону з Україною. Національна автомобільна компанія виділила на це понад 700 тис. євро.

Кошицький самоврядний край (KSK) у свою чергу готує власне техніко-економічне обґрунтування щодо з’єднання автомагістралі D1 та дороги від Бідовця до державного кордону з Україною, повідомляє aktuality.sk.

земплин

В обласному бюджеті на наступний рік, який затвердили депутати, на це затверджено півмільйона євро.

Ще в лютому рада КСК вирішила, що якщо Мінтрансбуд не надасть техніко-економічного обґрунтування щодо будівництва так званої “Земплінської траси”, це має зробити голова КСК Растислав Трнка. У регіоні наполягають на тому, щоб уряд якомога швидше завершив автомагістраль D1 від Бідовце до КПП “Вишне-Нємецке-Ужгород”.

Це близько 70 кілометрів.

Сам Трнка описує “Земплінське шосе” як гарячу картоплю, яку уряди перекидають один на одного вже багато років поспіль.

“Перше техніко-економічне обґрунтування траси з Кошице до України держава підготувала у 2014 році. Минуло сім років, протягом яких нічого не сталося, і Національна автомобільна компанія (NDS) розпочинає готувати ще одне техніко-економічне обґрунтування. Цього разу це буде мультимодальне дослідження. Це означає, що автомагістраль більше не стоїть на першому місці для уряду Словаччини. Оскільки дослідження NDS мало б відповісти на питання, чи не можна вирішити це питання іншим шляхом. А саме продовжити дороги першого класу, підсиливши сполучення за допомогою залізничного та автобусного транспорту”, – зазначає Трнка.

За його словами, це дослідження планують завершити до кінця 2023 року, що невиправдано затягне весь процес.

“Нам не подобається ця процедура Мінтрансу, з нашої точки зору, воно лише шукає виправдання, аби не будувати трасу”, – додав Трнка.

Червона доріжка для інвесторів у Кошице

Маршрут між Кошице та Міхаловце є найбільш завантаженою ділянкою в регіоні. За даними 2019 року, щодня через нього проїжджає приблизно 15 000 транспортних засобів, що на 30 відсотків більше, ніж у 2011 році.

У муніципалітеті також зазначають, що Кошицький край має найменшу кількість швидкісних доріг серед усіх регіонів Словаччини.

“Автомагістраль – це уявна червона доріжка, по якій інвестори приходять в регіони. Це ключ до припинення відтоку мізків і збільшення зайнятості. З цієї причини Кошицький самоврядний регіон вирішив розробити власне техніко-економічне обґрунтування, яке буде зосереджено виключно на будівництві автомагістралі”, – зазначив Трнка.

Розробку техніко-економічного обґрунтування забезпечить неприбуткова організація “Транспортна інфраструктура Кошицького самоврядного краю”, єдиним засновником якої є область.

Також депутати схвалили створення організації.

“Якщо ми не діятимемо швидко, є ризик, що до 2030 року не буде завершено добудову транс’європейської транспортної мережі TEN-T CORE, включаючи автомагістраль D1 від Бідовця до кордону з Україною, що є умовою договору. На жаль, це також позбавить Словаччину можливості фінансувати автомагістраль до Земпліна з європейських коштів. Тому ми повинні діяти швидко», – сказав Ладіслав Дудаш, рада якого затвердила посаду директора некомерційної організації.

Передбачається, що дане дослідження розпочнеться у другому кварталі 2022 року, а очікувана тривалість робіт – протягом дев’яти місяців.

Нагадаємо, що хоча автомагістраль D1 входить до списку інфраструктурних пріоритетів міністерства транспорту, реальні роботи планують розпочати не раніше 2029 році – і це за найкращого сценарію, підтвердили в уряді Словаччини.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі