В Україні у рамках “Малого Карпатського кола” відремонтують та побудують більше 400 кілометрів доріг державного та місцевого значення. Ці ділянки мають сполучити туристичні локації трьох областей – Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської.
Відповідні плани на 2022 рік озвучили у Державному агентстві автомобільних доріг України, передає Інтерфакс-Україна.
Всього відомство планує відремонтувати та побудувати 186 км доріг державного значення та 217 км місцевого значення. А загальна протяжність доріг, що увійдуть до “Малого Карпатського кола”, – 644,2 км.
Серед ключових центрів Львівської області – Славське, Сколе та Бориня, на Закарпатті – Нижні Ворота, Сойми, на Прикарпатті – Долина та Вишків.
Крім ремонту, передбачено будівництво відрізків доріг, транспортних розв’язок та мостових переходів.
За наявною інформацією, у 2020-2021 році вже відновили 169 км доріг у всіх трьох областях та проведено ремонт п’яти мостових переходів.
Реалізація “Малого Карпатського кола” дозволяє обмінюватися туристичними потоками та скоротити тривалість подорожі. У результаті очікується суттєвий вплив на соціально-економічний розвиток та збільшення туристичного потенціалу у регіоні.
“Маршрут дасть водіям можливість економити час подорожі, і гроші на пальне. І, що дуже важливо – подорожувати комфортно та безпечно”, – зазначив заступник голови “Укравтодору” Андрій Івко.
Реалізація державного інвестиційного проекту розрахована до 2024 року.
Нагадаємо, що в Угорщині планують до кінця року завершити ділянку транспортного коридору, що з’єднує Балтійське та Егейське моря Via Carpatia. Відомо, що проходитиме траса через місто Дебрецен. Угорський відрізок охопить 230 км з 3300 км автомагістралі. У рамках угорської частини транспортного коридору незабаром з’являться також чотири нові мости через прикордонні річки між Угорщиною та Словаччиною.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.