Угорська ділянка Via Carpatia, транспортного коридору, що з’єднує Балтійське та Егейське моря, буде завершена до кінця року. Відомо, що проходитиме траса через місто Дебрецен. Про це заявив президент Янош Адер після зустрічі зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою у Будапешті.
“Угорський відрізок охопить 230 км з 3300 км автомагістралі”, – зазначив Адер на прес-конференції.
Президент Угорщини зазначив, що Центральна Європа у минулому була в інфраструктурно невигідному становищі порівняно з рештою континенту, особливо до 1990-х років.
Ці ж плани Угорщини підтвердила також заступниця голови місії з Посольства Угорщини в Україні Крістіна Марфі у своєму виступі на Українському Центральноєвропейському форумі в Києві.
Довідково:
Via Carpatia, або Карпатський шлях — запланований автотранспортний маршрут, який повинен з’єднати країни Північної та Південної Європи. Кінцеві точки — Клайпеда (Литва) та Салоніки (Греція).
У 2010 році планувалось, що Via Carpatia поєднає країни Східної Європи — члени ЄС. Україна долучилась до проекту в 2016 році після підпису Декларації міністрів транспорту Болгарії, Чехії, Греції, Угорщини, Литви, Польщі, Словаччини, Румунії та Туреччини.
Наприкінці жовтня Європарламент схвалив звіт, в якому зазначається що “Віа Карпатія” має стати ключовим трансєвропейським коридором, який повинен з’єднати країни Північної та Південної Європи, в майбутньому — України і Туреччини.
Варто нагадати, що в країнах-сусідах тривають кілька інфраструктурних проектів, які покликані так чи інакше посилити зв’язок між європейськими містами. Так, поблизу словацького міста Пряшів наразі повним ходом триває будівництво автомагістралі, північного об’їзду. Тут добудовують ділянку автомагістралі D1, що вестиме до України.
У той же час Румунія анонсувала будівництво автобану до кордону з Україною. Вже у червні 2022 року в експлуатацію повинні ввести біля 120 кілометрів автостради, яка стане продовженням автобану А7 та матиме сполучення з іншою автострадою А3 аж до Бухаресту.
Фото: dorig.net.ua
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.