fbpx
03 Грудня, 2021

В Україні можуть прийняти множинне громадянство: Зеленський вніс законопроект до парламенту

В Україні можуть прийняти множинне громадянство: Зеленський вніс законопроект до парламенту

Президент України Володимир Зеленський анонсував розгляд Верховною Радою законопроєкту про множинне громадянство. Він вніс його на розгляд парламенту після свого щорічного послання. Наразі проект закону проходить розгляд у комітетах.

За словами Володимира Зеленського, після його прийняття українці за кордоном вперше будуть відчувати себе не діаспорою, не людьми українського походження, а людьми українського громадянства.

“Я знаю, наскільки важливим для українців, що мешкають у США, Канаді, ЄС є питання множинного громадянства. Сьогодні я вношу відповідний законопроєкт на розгляд парламенту. Нас 65 мільйонів”, – заявив він під час виступу в парламенті.

Screenshot 78 5

Картка законопроекту “Про внесення змін до закону України “Про громадянство України” щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України” під №6368 уже є на сайті парламенту.

Зеленський визначив цей законопроект як невідкладний.

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявив, що ініційовані президентом законопроєкти щодо множинного громадянства парламент може розглянути вже на останньому пленарному тижні цього року. За його словами, запропоновані норми не містять змін до Конституції України, тож можуть бути включені до порядку денного на голосування.

Нагадаємо, ще у вересні на зустрічі з українською громадою у Нью-Йорку президент Володимир Зеленський пропонував запровадити подвійне громадянство для українців, які проживають за кордоном.

Варто нагадати, що ця заява про намір впровадити подвійне громадянство в Україні у Володимира Зеленського звучить не вперше. На початку вересня під час свого виступу у Стенфорді в рамках робочої поїздки до США він також озвучив, що підтримує прийняття відповідного законодавства. Однак, за його словами, такий крок не на часі. Причина – паспортизація Росією українських громадян на території тимчасово окупованих Криму, Донецької та Луганської областей.

Слід додати також, що за результатами останнього опитування  Фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та соціологічної служби Центру Разумкова, біля 72% українців пишаються тим, що вони є громадянами України. Такого результату країна досягла за останні 20 років, здійснивши стрибок з 40%.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі