fbpx
06 Січня, 2022

В Угорщині зафіксували перші випадки “флурона”, що поєднує коронавірус і грип

В Угорщині зафіксували перші випадки “флурона”, що поєднує коронавірус і грип

За даними приватної лабораторії Neumann Labs за останні тижні в Угорщині виявили подвійне зараження коронавірусом та грипом. Наразі йдеться про два виявлені випадки у молодих людей до 30 років.

Про це з посиланням на дані лабораторії, повідомляє hvg.hu.

“Наразі вчені підкреслювали, що обидва віруси можна підхопити одночасно, і в цьому випадку перебіг хвороби може бути більш важким і може бути значно вищий шанс померти. На щастя, поки що масово цього не відбувалося. Але, безсумнівно, система охорони здоров’я має бути готова до того, що буде і це подвійне зараження. Зараз ми фіксуємо 4-5 випадків грипу на день в Угорщині, але епідемія грипу ще не почалася. І через швидке поширення омікрону ймовірна п’ята хвиля”, – сказав Міклош Нірі, генеральний директор Neumann Labs.

омікрон грип Угорщина

78 відсотків позитивних зразків виявлених у лабораторії Neumann Labs, є останніми варіантами вірусу з Південної Африки. До речі, ця лабораторія першою підтвердила наявність омікронного варіанту коронавірусу в Угорщині.

“Флурон не є новою мутацією коронавірусу”, – каже Янош Славік, головний інфекціоніст Центральної лікарні Південного Пешта.

За його словами, вірус грипу та коронавірус можуть бути присутні в організмі людини одночасно, але ці два віруси “не мають нічого спільного один з одним, вони не можуть рекомбінувати”.

Експерт зазначив, що обидва віруси особливо небезпечні для тих, хто знаходиться в групі ризику, наприклад, для літніх людей із хронічними захворюваннями. Тому він радить їм робити щеплення як від грипу, так і від коронавірусу.

За словами Яноша Славіка, четверта і п’ята хвилі епідемії коронавірусу в Угорщині співпадуть, і очікується збільшення кількості випадків.

Раніше повідомлялося, що у Північній Македонії виявлено перший випадок одночасного захворювання на грип та COVID-19. Також “флурон” був зафіксований у Хорватії, Сербії, Боснії і Герцеговині.

Варто додати також, що перші випадки зараження новим штамом коронавірусу “Омікрон” серед сусідніх з Україною країн почали виявляти в середині грудня. Так, 17 грудня перший випадок зараження “омікроном” підтвердили у польському Катовіце, а за кілька днів до того три випадки виявили у Словаччині. Усі троє інфікованих прибули з країн високого ризику, були вакциновані та мають легкий перебіг хвороби.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі