fbpx
12 Грудня, 2021

У Словаччині виявили перші три випадки коронавірусу “Омікрон”

У Словаччині виявили перші три випадки коронавірусу “Омікрон”

У Словаччині виявили перші три випадки захворювання новим штамом коронавірусу “Омікрон”. Усі троє інфікованих прибули з країн високого ризику, були вакциновані та мають легкий перебіг хвороби.

Про це повідомив прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер. Цю інформацію підтвердив і міністр охорони здоров’я Словацької Республіки Володимир Ленгварський, пише TASR.

Omicrom

“Гарна новина – вони приїхали своїм транспортом, тому не їздили потягом чи автобусом. Не менш гарною новиною є те, що вони повністю вакциновані і мають легкий перебіг хвороби. Згідно з отриманою на даний момент інформацією, ми бачимо, що процес дуже простий для вакцинованих людей, навіть зі штамом “Омікрон”. Звичайно, ми будемо стежити за тим, як поведе себе “Омікрон” у випадку з нещепленими людьми, для яких ми бачимо більший ризик”, – заявив прем’єр.

За словами керівника міністра охорони здоров’я Ленгварського, до Управління охорони здоров’я Словацької Республіки звернулися близько 150 осіб, які перебували в країнах підвищеного ризику. У трьох з них підтвердили нову мутацію коронавірусу з омікрон.

“Усі троє заражених перебувають в ізоляції, ми стежимо за їхніми контактами. Поки-що ситуація стабільна і під контролем”, – додав Ленгварський.

Варто нагадати, що Міністерство охорони здоров’я Румунії також висловило припущення, що в країні можуть бути зафіксовані перші випадки захворювання новим штамом коронавірусу. Є “високі підозри”, що двоє громадян Румунії, які повернулися цього тижня з Південної Африки, інфіковані варіантом SARS-CoV-2 Omicron.

Наразі штам COVID-19 “Omicron” вважають потенційно найбільш заразним, оскільки він містить вдвічі більше мутацій, ніж попередній штам “Дельта”. Тому наприкінці листопада ЄС посилив карантинні обмеження.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі