fbpx
17 Грудня, 2021

У Польщі зафіксували перший випадок штаму “Омікрон”

У Польщі зафіксували перший випадок штаму “Омікрон”

У Польщі підтвердили перший випадок зараження новим варіантом коронавірусу Омікрон. Випадок інфікування зафіксували в Катовіце.

За словами Сілезького воєводи Ярослава Вєчорека, пацієнт здоровий і перебуває в ізоляторі міста Мишкув, повідомляє rmf24.

“Мутація була виявлена ​​у зразку аналізів, взятому у 30-річного громадянина Лесото. Пацієнт перебуває в ізоляторі та почувається добре”, – інформує польське МОЗ.

Omicron

За даними міністерства, жінка, інфікована штамом Omikron, перебувала у Польщі на цифровому саміті ООН у Катовіце.

“Під час епідемічного інтерв’ю учасниця саміту повідомила, що проживає в Польщі одна. У неї був безпосередній контакт лише з двома вакцинованими людьми зі своєї країни”, – пише МОЗ.

Не маючи симптомів COVID-19, перед виїздом з Польщі пацієнтка вирішила зробити тест на коронавірус.

Сілезький воєвода наголосив, що карантинні процедури, заплановані на саміті, спрацювали належним чином. Для особистої участі кожен учасник мав пред’явити COVID-сертифікат, а в останній день саміту всі проходили тестування.

У випадку з трьома учасниками заходу результат тесту був позитивним, і через ризик нового варіанту коронавірусу було вирішено віддати ці зразки секвенування в лабораторію провінційної санітарно-епідеміологічної станції в Катовіце. Ця процедура дозволяє дізнатися, який саме варіант коронавірусу виявлено.

“Отже, ми знаємо, що перший випадок омікрону в Польщі та Сілезькому воєводстві підтверджується, – сказав Ярослав Вєчорек.

Епідеміологічне опитування показує, що жінка під час саміту контактувала переважно з громадянами своєї країни. Її стан настільки добрий, що вона не потребує госпіталізації. До отримання подвійного негативного тесту громадянка Лесото залишиться в ізоляторі Мишкова.

Нагадаємо, на початку грудня у Словаччині виявили перші три випадки захворювання новим штамом коронавірусу “Омікрон”. Усі троє інфікованих прибули з країн високого ризику, були вакциновані та мають легкий перебіг хвороби.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі