fbpx
25 Жовтня, 2021

“Український пенсійний бізнес” обіцяє припинити опозиційна партія в Угорщині

Опозиційна угорська партія “Демократична коаліція” (DK) пообіцяла докласти всіх зусиль, аби припинити несправедливу, на їхню думку, систему нарахування пенсій українцям.

Депутат партії Гергей Арато назвав цю практику “українським пенсійним бізнесом” і закликав зупинити українців від зловживання пенсійною системою Угорщини.

Utlevel

Арато заявив, що з 2010 року велика кількість громадян України фіктивно прописувалися та створювали фейкові поштові адреси у області Саболч-Сатмар-Берег на північному сході Угорщини. Це їм необхідно для отримання пенсій та різного роду державної допомоги.

“Вони зловживали колишньою угорсько-радянською угодою, згідно з якою могли отримати право на отримання угорської пенсії, що значно більша, ніж пенсія в Україні. Це за допомогою підроблених документів та посилаючись на роки роботи у колишньому Радянському Союзі та Україні”, – додав депутат з опозиції.

За його словами українці отримують пенсії у розмірі 200 000–300 000 форинтів (556–834 євро) щомісяця. Також вони користуються послугами охорони здоров’я в Угорщині, незважаючи на те, що ніколи тут не працювали.

Політичні плани угорської опозиції

Арато зазначив, що попередній уряд (Ференца Дюрчаня) розпочав підготовку до скасування угоди. Однак уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана так і не завершив цей процес.

Депутат сказав, що “шокує” те, що уряд “продовжує роздавати гроші українським пенсіонерам з політичних інтересів”. У той же час угорські пенсіонери лише “підкупаються передвиборчими преміями замість пенсій перед виборами”.

“Після виборів 2022 року демократичний уряд під керівництвом кандидата на посаду прем’єр-міністра від DK Клари Добрев припинить зловживання пенсійною системою”, – зазначив Гергей Арато.

Клара Добрев відома як дружина колишнього прем’єр-міністра, а нині відомого бізнесмена, а також лідера Демократичної коаліції – Ференца Дюрчаня.

 

Читай також:

Карантин та ріст зарплат: все більше угорських заробітчан шукає роботу вдома

 

У першому турі відбору опозицією кандидата на посаду прем’єр-міністра Угорщини Клара Добрев посіла перше місце, набравши 35% голосів виборців, її суперник Марки-Зай – третє з 20,4%. Мер Будапешта, Гергей Карачонь, який посів друге місце, відмовився від участі у виборах. Cвоїх прихильників він просив підтримати Петера Марки-Зая.

Однак, згідно з попередніми результатами, Марки-Зай з великим відривом переміг у столиці Будапешті, а його суперниця – Клара Добрев виявилася більш популярною у провінції.

Незважаючи на те, що остаточні результати праймеріз ще не оголошені, Добрев вже привітала Марки-Зая з перемогою і пообіцяла підтримати його на наступних виборах.

Раніше ми також розповідали про те, як Угорщина планує подолати кадровий голод та розвиває мережу професійно-технічної освіти на Закарпатті. За підтримки уряду Угорщини та спеціалізовнаих фондів у кількох населених пунктах Закарпаття вже працюють Центри професійного навчання.

 

InfoPost.Media за матеріалами угорських ЗМІ

Фото: spektr.press


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі