fbpx
18 Квітня, 2022

В Угорщині люди масово скуповують продукти в очікуванні дорожнечі

В Угорщині люди масово скуповують продукти в очікуванні дорожнечі

У неділю, 1 травня завершується термін тимчасового рішення уряду щодо обмеження максимальних цін на деякі основні продукти харчування в Угорщині. І хоча Віктор Орбан заявив, що уряд має намір продовжити дію цього заходу, однак деталі досі невідомі.

Відповідно угорці почали масово скуповувати продукти за “старими” цінами, повідомляє Portfolio.

4b0cb35b83ad436e986267be3819f804

За словами президента профспілки комерційних працівників Золтана Коршоі, угорці часто купують, наприклад, по 5 літрів олії під час звичайних покупок, і припустив, що таким чином здійснюють накопичення й інших продуктів.

Експерти припускають, що в результаті Угорщина може зіткнутися з дефіцитом основних продуктів харчування.

Нагадаємо, що перед парламентськими виборами уряд Орбана вирішив в ручному режимі “заморозити” ціни в Угорщині на деякі продукти харчування. Серед них цукор, пшеничне борошно, соняшникова олія, свиняче стегно, куряча грудка та молоко.

Угорський уряд поки не надав жодної офіційної інформації щодо майбутнього цінового обмеження. Хоча раніше Міністерство інновацій і технологій заявило, що цей захід дав можливість заощадити тисячі форинтів для всіх угорських сімей.

Очікується і значне збільшення ціни на бензин та дизельне пальне. Видання Népszava.hu повідомляє, що в першому кварталі року в країні було спожито на 3 відсотки більше пального, ніж за відповідний період минулого року.

“Заморожування” цін на бензин в Угорщині також відбулося 15 листопада 2021 року. Незважаючи на рекордний попит, галузь отримала значні збитки. Адже закупівельні ціни постійно зростають.

Нагадаємо, що в Угорщині почали різко рости ціни на продукти, а інфляція побила 15-річний рекорд. За рік ціни піднялися найбільше на маргарин – до 33%, на хліб – до 30%, сир- 21% тощо.

 

InfoPost.Media

Фото ілюстративне, vg.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі