fbpx
10 Вересня, 2021

В одній зі шкіл угорської Кішварди ввели уроки української мови

В одній зі шкіл угорської Кішварди ввели уроки української мови

В одній зі шкіл Угорщини ввели уроки української мови. Новацію запровадили у середній школі ім. Шомоді Режьо у Кішварді, повідомили у Державному самоврядуванні українців Угорщини (ДСУУ).

Навчальний план для закладу сформували за сприяння двох членів освітньої комісії самоврядування – її голови Юдіт Софілканич та Вікторії Штефуца, які є фахівцями з викладання української мови.

Ukrainci Hu

“Ось тепер знову розпочалося таке навчання в Кішварді, яке Державне самоврядування українців Угорщини всіляко вітає, в майбутньому сприятиме відкриттю викладання української мови і в інших школах Угорщини, і цьому буде надаватися максимальна підтримка – як з боку Комісії з питань освіти ДСУУ, так і з боку цілого Державного самоврядування українців Угорщини”, – йдеться у дописі.

Випадок введення уроків українською мовою в Угорщині не перший. В організації стверджують, що в 1993 році під керівництвом Юдіт Софілканич в гімназії Боктолорантгази було започатковане викладання української мови, яке велося впродовж 16 років. За цей час її випускниками стали близько двох тисяч учнів, які надалі отримали можливість продовжити навчання на кафедрі української мови вищої школи в місті Ніредьгаза.

Державне самоврядування українців Угорщини (ДСУУ) – офіційний орган української національної меншини в Угорщині. Основною місією інституції є надання українській національній меншині Угорщини широких прав для українців та української спільноти.

Пропонуємо також ознайомитись з іншими нашими матеріалами на тему двомовної освіти:

 

Infopost.Media

Фото: ukrajinci.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі