Українська економіка отримала додаткові 15 мільярдів доларів за рахунок переказів трудових мігрантів. Грошові перекази заробітчан за 2021 рік стали рекордними за весь час.
За минулий рік сума переказів зросла на 3 млрд доларів, або на 25,4%. Про це повідомляється у даних Національного банку України.
Чиста оплата праці (тобто оплата за вирахуванням витрат мігрантів у країні перебування та сплачених там податків) становила 10,5 млрд доларів.
Приватні трансферти за 2021 рік становили 4,5 млрд доларів. При цьому з них 2 млрд доларів переказали робітники, що працюють за кордоном понад рік.
Варто зауважити, що з офіційних переказів 4,04 мільярда доларів заробітчани надіслали як зарплату. Ще 4,09 мільярда доларів надійшли в Україну як інші приватні перекази на кореспондентські рахунки банків та через міжнародні платіжні системи.
Традиційно грошові перекази українських трудових мігрантів є однією з найбільших статей надходження валюти до економіки. За даними Текстів, наприклад, у 2019 році перекази заробітчан становили 7,7% ВВП України, а у 2018 році — 8,3% ВВП України.
Україна посідає десяте місце серед країн-сусідів ЄС за обсягом грошових переказів в абсолютному вираженні. Грошові перекази в Україні, що вимірюються у відсотках від ВВП, аналогічні таким країнам, як Вірменія та Йорданія, але значно нижчі, ніж у Лівані, Молдові та Палестині.
Крім того стали відомі країни, з яких надійшло найбільше грошових переказів трудових мігрантів до України за підсумками трьох кварталів 2021 року. Найбільше, 4,3 млрд доларів, надійшло з Польщі. Також до першої трійки увійшли США (1,1 млрд дол) та Британія (0,8 млрд дол).
Раніше ми розповідали, що Польща, як і більшість інших країн Центральної та Східної Європи, переживає дефіцит робочої сили. Попри карантинні обмеження, які вплинули на можливість громадян виїжджати за кордон у пошуках роботи, працівників все ж не вистачає у багатьох галузях. За даними агенції з працевлаштування Gremi Personal, цьогоріч кількість найманих працівників з України зросла на 40 відсотків порівняно з початком минулого року.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.