fbpx
08 Лютого, 2022

Українські трудові мігранти торік переказали в Україну рекордні 15 мільярдів доларів

Українські трудові мігранти торік переказали в Україну рекордні 15 мільярдів доларів

Українська економіка отримала додаткові 15 мільярдів доларів за рахунок переказів трудових мігрантів. Грошові перекази заробітчан за 2021 рік стали рекордними за весь час.

За минулий рік сума переказів зросла на 3 млрд доларів, або на 25,4%. Про це повідомляється у даних Національного банку України.

перекази трудових мігрантів

Чиста оплата праці (тобто оплата за вирахуванням витрат мігрантів у країні перебування та сплачених там податків) становила 10,5 млрд доларів.

Приватні трансферти за 2021 рік становили 4,5 млрд доларів. При цьому з них 2 млрд доларів переказали робітники, що працюють за кордоном понад рік.

Варто зауважити, що з офіційних переказів 4,04 мільярда доларів заробітчани надіслали як зарплату. Ще 4,09 мільярда доларів надійшли в Україну як інші приватні перекази на кореспондентські рахунки банків та через міжнародні платіжні системи.

Традиційно грошові перекази українських трудових мігрантів є однією з найбільших статей надходження валюти до економіки. За даними Текстів, наприклад, у 2019 році перекази заробітчан становили 7,7% ВВП України, а у 2018 році — 8,3% ВВП України.

Україна посідає десяте місце серед країн-сусідів ЄС за обсягом грошових переказів в абсолютному вираженні. Грошові перекази в Україні, що вимірюються у відсотках від ВВП, аналогічні таким країнам, як Вірменія та Йорданія, але значно нижчі, ніж у Лівані, Молдові та Палестині.

Крім того стали відомі країни, з яких надійшло найбільше грошових переказів трудових мігрантів до України за підсумками трьох кварталів 2021 року. Найбільше, 4,3 млрд доларів, надійшло з Польщі. Також до першої трійки увійшли США (1,1 млрд дол) та Британія (0,8 млрд дол).

Раніше ми розповідали, що Польща, як і більшість інших країн Центральної та Східної Європи, переживає дефіцит робочої сили. Попри карантинні обмеження, які вплинули на можливість громадян виїжджати за кордон у пошуках роботи, працівників все ж не вистачає у багатьох галузях. За даними агенції з працевлаштування Gremi Personal, цьогоріч кількість найманих працівників з України зросла на 40 відсотків порівняно з початком минулого року.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі