fbpx
25 Січня, 2022

Польща готова прийняти 200-30 тисяч працівників, у тому числі з України

Польща готова прийняти 200-30 тисяч працівників, у тому числі з України

Польща, як і більшість інших країн Центральної та Східної Європи, переживає дефіцит робочої сили. Попри карантинні обмеження, які вплинули на можливість громадян виїжджати за кордон у пошуках роботи, працівників все ж не вистачає у багатьох галузях. Така ситуація, зокрема, склалась у Польщі, Румунії, Угорщині та Словаччині.

Як стверджують у польських агенціях з найму, вони активно стежать за розвитком ситуації в Україні. На їх думку, польський ринок праці легко зможе поглинути можливий наплив трудових мігрантів.

При чому, “гаряча” пора у рекрутерів почалась вже з початком 2022 року. І, хоч перший квартал року є традиційно насиченим у плані інтересу українців до роботи в Польщі, цей рік є винятковим. Про це в коментарі Rzeczpospolita заявив генеральний директор EWL Group Анджей Коркус (Andrzej Korkus).

Rynek Pracy W Polsce

Однак, за його словами, це не обов’язково пов’язано з можливістю збройного вторгнення в Україну. Кількість пропозицій роботи в Польщі, в тому числі й для українців, також надзвичайно велика для цієї пори року.

За даними агенції з працевлаштування Gremi Personal, цьогоріч кількість найманих працівників з України зросла на 40 відсотків  порівняно з початком минулого року.

Експерт кадрової служби Кшиштоф Інглот (Krzysztof Inglot) також вважає, що українці вже звикли до напруженої ситуації на кордоні з Росією. Тому наступні оголошення про можливе збройне вторгнення не викликають значної реакції.

– Ми поки не бачимо збільшення міграції з України до Польщі, – додає Інглот.

Войцех Ратайчик (Wojciech Ratajczyk), президент агенції зайнятості Trenkwalder, член правління Польського форуму кадрів, також не спостерігає різкого зростання зацікавленості українців у виїзді з країни через ескалацію конфлікту з Росією. Як згадує він, попередній конфлікт у 2014 році призвів до збільшення кількості українців у реєстрах втричі (до понад 100 тис. осіб).

Дефіцит та лояльність законодавства

Збільшений приплив працівників з України порадує роботодавців у Польщі, де компанії не змогли заповнити понад 153 тис. робочих місць. вакансії. Тому, за підрахунками експертів, польський ринок праці легко поглине 200-300 тис. додаткових працівників з третіх країн.

Посприяє припливу українських робітників до Польщі і лібералізація польського законодавства для трудових мігрантів. З другої половини січня в Польщі запрацювали нові, більш лояльні правила працевлаштування іноземців, зокрема робітників з України. Відповідні зміни до законів підписав президент Польщі Анджей Дуда. Нові правила дозволять суттєво спростити отримання дозволів на проживання та збільшать його термін.

Слід додати також, що кількість громадян України, які мають дійсний вид на проживання в Польщі, перевищила 300 тисяч осіб. Це становить майже 57 відсотків від загальної кількості іноземців, які оселились в країні.

 

InfoPost.Media

Фото: tvp.info


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі