fbpx
22 Квітня, 2022

Українці почали активніше повертатися з Польщі

Українці почали активніше повертатися з Польщі

Польські прикордонники відзначають збільшення трафіку людей до України, проте не знають, чи буде це постійною тенденцією. Прикордонна служба зафіксувала перевищення кількості українців, які повернулись на територію України над тими, хто виїхав до Польщі.

“До своїх родичів, тварин, господарства чи побути з родиною – українці, які перед війною сховалися в Польщі, все частіше вирішують поїхати додому”, – пише Rzeczpospolita.

українці в Польщі

Речниця штабу прикордонної служби Анна Міхальська повідомила, що “в середу, 20 квітня, в Україну виїхали 22 345 осіб, а водночас до нашої країни в’їхали тільки двоє”.

Журналісти Rzeczpospolita припускають, що така ситуація складається через бажання українців східного обряду провести вдома сезон. “Однак, коли одні хочуть бути з родичами в Україні, а інші хочуть бути з родичами в Польщі чи Німеччині, важко оцінити, чи збережеться ця тенденція”.

Хоча, за словами польських прикордонників, все частіше вони чують заяви від жителів Київщини, що вони повертаються, бо там безпечно.

Слід зазначити, що 19 квітня мер Києва Віталій Кличко вкотре наголосив, що поки повертатися до столиці вкрай небезпечно. В області триває розмінування. Він підкреслив, що найбільше нерозірваних боєприпасів – у лісосмугах біля Києва. Рекомендація для усіх мешканців Київщини – не відвідувати їх.

Варто нагадати, що з моменту нападу Росії на Україну до Польщі прибуло понад 2,8 мільйона біженців. Пік перетину кордону стався 6 березня, коли українців до Польщі прибуло 142 тисячі. При цьому Польща намагається допомагати українським біженцям не тільки на своїй території. Так, 19 квітня, польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький відвідав Львів у зв’язку з відкриттям перших модульних будинків для вимушених переселенців. Їх тут будують також за підтримки Польщі.

 

InfoPost.Media

Фото: PAP/EPA/STEPAN FRANKO


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі