fbpx
18 Квітня, 2022

Українці можуть виїхати до ЄС лише за закордонним паспортом, але можливі винятки – ДПСУ

Українці можуть виїхати до ЄС лише за закордонним паспортом, але можливі винятки – ДПСУ

У Державній прикордонній службі України повідомили, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами ДПСУ за дійсними паспортами чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами.

Зокрема, наголошується, що пропуск повнолітніх громадян України здійснюється по закордонним паспортам відповідно до Постанови Кабміну від 27 січня 1995 р. N 57.

275850259 7670262686320840 4686789730200781903 N

Таким чином у ДПСУ відреагували на повідомлення 17 квітня “Укрзалізниці”, що було “зафіксовано випадки висадки пасажирів на кордоні”, які не мали при собі закордонного паспорту для перетину кордону.

“Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів та перевізника заздалегідь”, – написали в УЗ.

У держкомпанії уточнили, що винятки під час перетину кордону без закордонного паспорта “можливі на розсуд прикордонників”.

За інформацією ДПСУ, у виключних випадках щодо осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску. При цьому, чим більше документів, виданих державними органами України, в тому числі які підтверджують гуманітарну мету поїздки, особа зможе надати на паспортний контроль, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина.

Чому раніше пропускали по внутрішньому паспорту?

Докладніше про ситуацію розповів речник ДПСУ Андрій Демченко. Він зазначив, що згідно з постановою уряду зазначено перелік документів, за якими можна перетинати державний кордон. Серед них такого документу, як внутрішній паспорт не передбачено.

“У перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали, люди не мали змоги оформити належні документи, тоді приймалося рішення щодо пропуску громадян або за внутрішніми документами, або іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу. На даний момент такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного порядку”, – зазначив Демченко.

28 лютого 2022 року в ДПСУ повідомлялося, що після російського вторгнення в Україну процедура оформлення жінок та дітей під час перетину кордону у західному напрямку була максимально спрощена.

“Процедура оформлення на державному кордоні після вторгнення Росії в Україну зі збільшенням потоку людей на західній ділянці максимально спрощена Державною прикордонною службою. Вдячні партнерам із країн ЄС, які також спростили умови в’їзду для громадян України. Жінки та діти максимально швидко оформлюються для того, щоб не було затримок під час оформлення”, – сказав тоді Демченко.

Він зазначав, що у зв’язку з ситуацією ДПСУ не вимагає повного переліку документів, визначених законодавством для перетину державного кордону.

“Для дітей це може бути свідоцтво про народження, внутрішні паспорти. На це пішли і прикордонники суміжних країн”, – зазначали тоді у прес-службі ДПСУ.

Які правила виїзду дітей?

Нині прикордонники нагадують, що в період дії правового режиму воєнного стану можливий виїзд дітей до 16 років у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України). Або на підставі інших документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

ОНОВЛЕНО 18.04.2022, 23.50. Українці і далі матимуть змогу перетинати кордон з країнами Європи при наявності тільки внутрішнього паспорта. Таке рішення продовжила Державна прикордонна служба України, зважаючи на складність ситуації із терміновим виготовленням закордонних паспортів.

Нагадаємо, на кордоні Польщі та Білорусі вишикувалися в чергу сотні фур, які намагалися залишити територію ЄС. Деякі водії стоять у нерухомій колоні вже понад 30 годин.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Natalia Bodnar / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі