fbpx
18 Квітня, 2022

На кордоні Польщі та Білорусі через санкції ЄС застрягли сотні російських та білоруських фур

На кордоні Польщі та Білорусі через санкції ЄС застрягли сотні російських та білоруських фур

На кордоні Польщі та Білорусі вишикувалися в чергу сотні фур, які намагалися залишити територію ЄС. Деякі водії стоять у нерухомій колоні вже понад 30 годин.

Черга, що досягає в довжину близько 80 км, накопичилася на кордоні після набуття чинності 16 квітня п’ятого пакету санкцій проти Росії, повідомляє BBC.

Photo 2022 04 17 15 18 29

Згідно з обмеженнями, російським та білоруським вантажівкам заборонено в’їжджати та перебувати на території Євросоюзу.

Досі неясно, що буде з тисячами інших вантажівок, які, за оцінками спостерігачів, зараз перебувають на території ЄС. Можливо, їх конфіскує місцева влада.

Польський чиновник, який представляє транспортні групи, висловив занепокоєння, що такий крок може призвести до аналогічних заходів проти польських вантажівок, що прямують через Росію та Білорусь.

Нагадаємо, 8 квітня Єврорада ввела заборону для російських та білоруських вантажоперевізників на проїзд територією ЄС, у тому числі транзитом. Проте для деяких товарів: фармацевтичних, медичних, сільськогосподарських та продовольчих товарів, включаючи пшеницю, а також для автомобільних перевезень у гуманітарних цілях є винятки.

Усім російським та білоруським вантажоперевізникам, які в’їхали до ЄС до 9 квітня, було наказано залишити територію Союзу до 16 квітня.

Варто додати, що заборона транзиту російських та білоруських вантажівок почалась із перекриття кордону для їх проїзду українськими та польськими активістами. Акції протесту почались на кордоні 12 березня, а вже наступного дня черга з вантажівок складала біля 28 кілометрів.

 

InfoPost.Media

Фото: ВВС


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі