fbpx
18 Квітня, 2022

Українці і далі зможуть виїжджати в ЄС за внутрішнім паспортом – ДПСУ

Українці і далі зможуть виїжджати в ЄС за внутрішнім паспортом – ДПСУ

Українці і далі матимуть змогу перетинати кордон з країнами Європи при наявності тільки внутрішнього паспорта. Таке рішення продовжила Державна прикордонна служба України, зважаючи на складність ситуації із терміновим виготовленням закордонних паспортів.  

Про це в коментарі Українській правді повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

News 20180523 080405 1527051845

За його словами, можливість перетину кордону на виїзд за межі країни громадянами України за паспортом громадянина України (внутрішній паспортний документ) продовжено.

“Таке рішення прийнято зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли наші громадяни не можуть швидко і вчасно оформити закордонний паспорт”, – зазначив Демченко.

Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.

Послаблені вимоги для перетину кордону стосуватимуться всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують.

Однак у ДПСУ звернули увагу, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта. Це може бути визначено законодавствами країн, де українці планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому українцям враховувати всі ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону.

Виїзд дітей за кордон

Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Згідно з законодавством, у період дії воєнного стану виїзд дітей до 16 років можливий у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України) або ID-документа.

Нагадаємо, раніше 18 квітня у ДПСУ повідомили, що пропуск осіб через державний кордон здійснюватиметься за дійсними закордонними паспортами чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. Таким чином у ДПСУ відреагували на повідомлення 17 квітня “Укрзалізниці”, що було “зафіксовано випадки висадки пасажирів на кордоні”, які не мали при собі закордонного паспорту для перетину кордону.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі