fbpx
21 Вересня, 2021

Україна з 23 вересня у “жовтій” епідзоні, а західні області на порозі “червоної” – МОЗ

Україна з 23 вересня у “жовтій” епідзоні, а західні області на порозі “червоної” – МОЗ

Чотири західні області України опинились найближче до “червоної зони” епідемічної небезпеки в Україні. Так, епідеміологічний поріг подолали Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська та Тернопільська області. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми “Свобода слова”.

“Найближче до червоного рівня західні області України. Так, як це було і у 2020, і у 2021 роках. Зокрема, Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська, Тернопільська області”, – зазначив Ляшко.

У зв’язку з погіршенням епідситуації з COVID-19, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ввела в Україні “жовтий” рівень епідемічної небезпеки. Діяти він почне з 23 вересня.

Як зазначено в рішенні комісії ТЕБ та НС, карантинні обмеження не будуть поширюватися на колективи тих, хто має документ про вакцинацію, відсутність коронавірусу чи перенесену хворобу.

21 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До засідання долучилися голови обласних держадміністрацій.

Indykatory Epidemii

Вакцинація вчителів: чи працюватимуть школи

Крім того, учасники засідання комісії ТЕБ та НС порушили питання охоплення вакцинацією окремих категорій населення та професій, зокрема вчителів та працівників закладів освіти. Так, за словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у порівнянні з минулим роком зростає захворюваність на COVID-19 серед дітей.

Відповідно комісія доручила головам обласних та столичної держадміністрацій активніше залучати до процесу вакцинації вчителів та працівників закладів освіти, активніше використовувати можливості існуючих пунктів щеплень у закладах освіти. Одним із заходів передбачена вакцинація, у тому числі вчителів та працівників закладів освіти, за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень.

“Обмеження “жовтої” та “червоної” зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби”, – підкреслив прем’єр. – “Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни”.

До речі, раніше ми вже розповідали, що в Україні змінили карантинні умови для бізнесу та запровадили жовті і зелені COVID-сертифікати. Після набрання чинності змінами, залежно від карантинної зони, бізнес змушений буде обслуговувати без обмежень тільки вакцинованих клієнтів або працювати для всіх, але з обмеженнями.

Також варто наголосити, що Кабмін прийняв постанову, якою продовжив чинність так званих “зелених” сертифікатів щеплення від коронавірусу зі 180 до 365 днів.

Infopost.Media

Фото: ternopilcity.gov.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі