fbpx
14 Вересня, 2021

Кабмін запровадив нові карантинні правила та “жовті” і “зелені” COVID-сертифікати

Кабмін запровадив нові карантинні правила та “жовті” і “зелені” COVID-сертифікати

В Україні змінили карантинні умови для бізнесу та запровадили жовті і зелені COVID-сертифікати. Після набрання чинності змінами, залежно від карантинної зони, бізнес змушений буде обслуговувати без обмежень тільки вакцинованих клієнтів або працювати для всіх, але з обмеженнями. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Відповідні зміни прописані в урядовій постанові №1236, зміни до якої вступлять в силу через 7 днів з моменту публікації.

covid zone ua

Як випливає з урядового документу, “жовтий” сертифікат отримуватимуть ті, хто отримав одну дозу вакцини від коронавірусу, “зелений” – хто пройшов повний курс щеплення від COVID-19. При цьому для навчальних закладів вимоги фактично послабили. Тепер, якщо в країні буде встановлено “жовту” карантинну зону, то навчальні заклади зможуть працювати за умови наявності у не менш ніж 80% працівників “жовтого” або “зеленого” сертифікату. Раніше такий відсоток працівників мав пройти повний курс вакцинації.

Також обмеження “жовтої” зони не будуть стосуватися масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів, якщо 80% учасників/відвідувачів та організаторів матимуть жовтий або зелений COVID-сертифікат.

При запровадженні “червоної” зони працювати навчальні заклади зможуть тільки за умови 100%-ї наявності у працівників зелених сертифікатів. Те ж стосується громадських закладів, до яких обмеження не застосовуватимуться у разі наявності у всіх учасників (відвідувачів) та працівників “зеленого” COVID-сертифікату.

Тобто, у разі введення “жовтої” зони, бізнес або прийматиме тільки вакцинованих відвідувачів, або дотримуватиметься раніше затверджених карантинних вимог із заповнення залів не більш ніж на 50% або 1 особа на 10 кв. метрів. При “червоній” зоні можна буде або не приймати відвідувачів зовсім, або працювати тільки для вакцинованих.

Однак кінцеве рішення про те, як працювати, прийматимуть самі власники бізнесу.

Кольорові відмітки для COVID-сертифікатів будуть запроваджені тільки у цифровому форматі, вимог по кольору паперового формату немає.

Також слід наголосити, що своєю постановою Кабмін продовжив чинність так званих “зелених” сертифікатів щеплення від коронавірусу зі 180 до 365 днів.

Варто нагадати, що наприкінці серпня державний сервіс “Дія” зробив доступним електронний COVID-сертифікат для громадян України, які пройшли повний курс вакцинації. Ми провели експеримент, наскільки легко встановити сертифікати на свій смартфон та куди з ними можна виїхати.

 

InfoPost.Media

Фото: UA.NEWS


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі