Аналітика 23 Серпня 11:33

Угорського політика, якого спіймали в Україні з дипломатичним паспортом і нелегальними цигарками, виправдали. Всі деталі гучної справи

Екс-депутат парламенту Угорщини Жолт Легинь (Zsolt Legény), затриманий 10 грудня 2020 року на українсько-угорському кордоні за кермом автомобіля, у багажнику якого знайшли нелегальні цигарки, зрештою опинився не на лаві підсудних, а став лише свідком у порушеній за цим інцидентом справі. 

Вилучену автівку марки “SEAT Alhambra”, на якій перевозилися цигарки, угорцю також повернули за рішенням суду. А ось цигарки вже ні. 

Про це та інші деталі стало відомо редакції InfoPost.Media, яка змогла також ознайомитися з підсумковим вироком суду в цій справі. 

Hungarian Politician 1

Вирок був ухвалений ще 2 березня цього року Ужгородським міськрайонним судом.

  • Згідно з ним, у закупівлі і транспортуванні (фактичній контрабанді) нелегальних цигарок, які знайшли у авто Жолта Легиня, на якому той намагався перетнути КПП “Лужанка” в напрямку Угорщини з дипломатичним паспортом, винен не угорський політик, а інша особа. 

Ця інша особа – розлучений та раніше несудимий ужгородець, який, як зазначається у деталях справи та рішенні суду, є просто знайомим Жолта Легиня.

Суть справи

Цей ужгородець, йдеться у рішенні, зізнався слідчим у тому, що саме він начебто придбав ці нелегальні цигарки у невідомої особи в Ужгороді та начебто підкинув їх в авто угорського політика-дипломата. Натомість, Жолт Легинь, транспортуючи ці цигарки на своєму авто через кордон, начебто нічого не знав ні про цигарки в своєму авто, ні про злочинний задум свого знайомого ужгородця. 

Ось фрагмент тексту рішення Ужгородського міськрайонного суду, в якому описується, як усе начебто сталося. Вірити в це чи ні, справа кожного. Але слідчі прокуратури й суд повірили:

Screenshot 2021 07 29 At 22.34.17

Важливо уточнити, що за зізнанням цього ужгородця, він начебто домовився з іншим угорцем (не політиком-дипломатом), що той забере цигарки вже на території Угорщини на першій АЗС MOL після кордону. 

Цікаво, як це мало відбутися, якщо згідно з офіційною версією слідства, Жолт Легинь, який власне віз цигарки, нічого про них начебто не знав. Але це радше риторичне запитання.

У рішенні Ужгородського міськрайонного суду зазначається також, що цей ужгородець уклав угоду зі слідством про визнання своєї винуватості в повному обсязі. Це сталося 16 лютого 2021 року, тобто майже через 2 місяці після затримання угорського політика-дипломата на кордоні з цигарками.

Відтак, на підставі цієї угоди про визнання своєї винуватості Ужгородський міськрайонний суд визнав саме ужгородця винним у всьому на підставі ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України, і за це йому присудили покарання у вигляді штрафу в розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85000 гривень.

Також за рішенням суду вилучені цигарки мають бути знищені, а це 3010 пачок “Lifa Menthol” та 8490 пачок “Compliment Blue”, які згідно з експертизою були нелегальними, бо не містили акцизних марок.

Дане рішення суду прокурори Закарпатської обласної прокуратури, які вели справу, не оскаржували.

Інші важливі деталі справи

Хто такий Жолт Легинь. До цього скандалу пан Жолт не був надто відомий в самій Угорщині, хоча двічі був депутатом в угорському парламенті (Національна Асамблея) в 2006-2010 та 2014-2018. Він представляв партію соціалістів (угор. MSZP – Magyar Szocialista Párt), обирався від Саболч-Сатмар-Березької області (найбільш східна область Угорщини, через яку ця країна межує з Україною в межах Закарпатської області), більше того, очолював у партії комісію з етики, але миттєво покинув свою партію, коли стало відомо про затримання угорського політика з цигарками на українсько-угорському кордоні.

Деталі затримання на кордоні. Коли Жолт Легинь прибув на КПП “Лужанка”, що з українського боку кордону з Угорщиною, то показав прикордонникам угорський дипломатичний паспорт, який утім не був акредитований в Україні. Крім того, авто SEAT пана Легиня також було на звичайній, а не дипломатичній реєстрації.

У підсумку, на місце подій були викликані угорські консули з консульства у Берегові, при яких і відбулося відкриття автівки.

Ось оперативне відео Державної прикордонної служби України, на якому зафіксовано факт виявлення контрабандних цигарок у авто марки SEAT Alhambra на угорській реєстрації, за кермом якого перебував Жолт Легинь.

Резонанс в Угорщині. Першими про інцидент за участі угорського політика повідомили українські ЗМІ, але майже відразу, завдяки виданню Telex інформація з’явилася і в угорському інформаційному просторі. На неї ж відразу прорегаували і в угорському уряді, ініціювавши анулювання дипломатичного паспорта у Жолта Легиня, який залишився у нього з часів депутатства, а також перевірку інших власників угорських дипломатичних паспортів та чи є підстави для цього. 

Політичний контекст скандалу. Оскільки Жолт Легинь представляв на той момент одну з опозиційних партій, то закономірною стала політизація скандалу. 

Хоча відразу після інциденту Жолт Легинь публічно звернувся не тільки з заявою про те, що виходить з лав соціалістів, аби цей інцидент не кидав тінь на партію, а й заявив, що вважає себе невинним у цій справі. Угорський політик ось так прокоментував інцидент:

“Коли я відкрив авто, то був найбільше шокований. Там було повно цигарок. Це були цигарки не мої, я їх не купував і я не знаю, як вони потрапили до авто”.

Переглянути коментар угорця можна з 46 секунди у відео нижче.

Натомість, 14 грудня державний секретар угорського МЗС Томаш Менцер, який відповідає за комунікації, оприлюднив власне звернення, в якому розповів деталі затримання Жолта Легиня на кордоні. 

Посилаючись на свідків у особі угорських консулів, при яких відкривали автомобіль пана Жолта (оскільки він пред’явив дипломатичний паспорт та посилався на дипломатичний імунітет), Томаш Менцер стверджує, що Легинь зрештою зізнався при свідках, сказавши наступне:

“Ну добре, сигарети всередині”.

Цікаво, чи на підставі рішення Ужгородського міськрайонного суду, яким фактично повністю виправдано Жолта Легиня, той не позиватиметься щодо захисту честі та гідності про угорського урядовця.

Інформація від джерел

Як повідомили джерела InfoPost.Media в правоохоронних органах України, Жолт Легинь дуже часто перетинав українсько-угорський кордон протягом жовтня-листопада 2020 року, приблизно раз на тиждень, до того, як стався скандал на КПП “Лужанка” 10 грудня.

Щоразу Легинь їздив однією й тією ж автівкою, SEAT Alhambra, та пред’являв неакредитований в Україні дипломатичний паспорт. Що власне і могло стати підставою для підозри з боку українських митників та прикордонних, та зрештою огляду авто угорського політика-дипломата.

Контрабандний контекст. У згаданому рішенні Ужгородського міськрайонного суду йдеться про те, що той ужгородець, який взяв усю провину на себе в цьому скандалі, придбав нелегальні цигарки у незнайомої особи на ринку “Краснодонців”, що в Ужгороді.

За інформацією IndoPost.Media, цигарки марок Compliment та Lifа в Україні виробляють на Львівській тютюновій фабриці. 1 блок Compliment та Lifа, а це 10 пачок, коштують в Україні близько 6 євро. Обидві бренди в одній ціновій площині. Відтак, 1 ящик складається з 50 блоків і його ціна в Україні – 300 євро. В Угорщині один ящик контрабандних Compliment та Lifа можна продати за 650 євро.

У авто Жолта Легиня було виявлено 11500 пачок цигарок, що складає 23 ящики. Таким чином, за 23 ящики в Україні платять 6900 євро, а в Угорщині отримують за них 14950.
  • Відтак, за одну поїздку можна заробити близько 8000 євро чистими.
За наявності дипломатичного паспорту, є велика ймовірність, що нема потреби платити хабарі українським та угорських стражам кордону.
За нашою інформацією, Жолт Легинь здійснив щонайменше 9 вояжів на Закарпаття протягом жовтня та листопада 2020 року. Але звісно ж ми не стверджуємо, що він щоразу перевозив цигарки.

Дипломатичний контекст. На жаль, контрабанда під прикриттям дипломатичних паспортів різного типу є доволі поширеним явищем, причому не тільки в Україні. Хоча тільки за останні кілька років на українських КПП на кордоні з країнами ЄС неодноразово ловили контрабандистів з дипломатичними паспортами, які везли саме контрабандні цигарки. На жаль, у багатьох випадках контрабандистів виправдовували.

 

Infopost.Mediaфото Державної прикордонної служби України та угорських ЗМІ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі
Теги
128 бригада AIN.ua Aldi Andrej Babiš ANO Auchan AUR Baltic Pipe Bees Airline Boeing 787 Dreamliner BY ME Cernăuți Charmsove Deti China-CEE Institute COVID COVID-19 Csillag D1 DC Comics Diaľnica D4 DIO e-hranica Ecaterina Teodoroiu Ed Sheeran eHranica ELLE Ukraine ETIAS Facebook fake fake news Falcon 9 Fidesz Free Svydovets Gaz-System GLOBSEC GoCamp GoGlobal GPS GRUBB Grupa Lotos György Schadl Henley Henley & Partners Hofer Homonnay Gergely Hungarikum Igor Matovič Infopost IT Ivan Korčok Juraj Jánošík Karpaty KISS KMKSZ KÜRTŐSKALÁCS Latvia Lidl Liga.net Liget Liget Budapest LOT Ľudovít Štúr Luzhanka Maia Sandu Malé Karpaty Malenykij robot Marie Claire MÁV media Mercedes-Benz Milan Rastislav Štefánik Mistrál MOL Most-Híd Nagyberegi National Geographic Netflix Nicolae Ciucă OLO Omega Omicron Pál Völner Panic Button Pegasus Penny Market Pentaxim PET Kupá Petr Fiala Pfizer Piráti+STAN PKN Orlen PKP LHS Playboy Ukraine Podzemne Hnutie Pomozi Sándor Pretty Loud QR Rail Baltica Re:Open Zakarpattia RegioJet Rolling Stones Romania Rongyos Gárda Rosia Montana RT Russia Today Ryanair S19 SaS Scorpions Sinopharm SIS Skoda Škoda Auto SkyUp SMK SpaceX Spar SPD SPOLU Spotify Sputnik Tatra Ice Dome TEN-T TEN-T CORE Tesco Tetraxim Tid(y)Up Timothy Snyder Tokai Tokaj Tungsram Turkish Airlines UCEF Ukraїner Unicum Urban Balkan Beats USSR V4 Verorab Via Carpatia Viplak Attila VUC Vujity Tvrtko WIND ROSE windrose wizz air Zemplin Museum ZEVO аварія авіакомпанія авіалінії авіарейс авіасполучення авіація австрія Австро-Угорська імперія Австро-Угорщина авто автобан автобукс автобус автогігант Škoda автозавод автомагістраль Автомагістраль D4 автомобілі автомобіль автомобіль в Угорщині автопром автострада агресія агрохолдинг адвент Адер аерозйомка аеропорт аеропорт Львів аеропорт Ужгород АЕС азартні ігри Азов АЗС айкідо активіст актор акциз акція Албанія Александр Колб алкоголь алфавіт Альберт Газда Альянс американські гірки Анатолій Ткачук Ангелус англіцизми Анджей Дуда Андреа Бочкор Андреа дель Верроккйо Андрей Бабіш Андрій Воргола Андрій Любка Андрій Макаревич Андрухович аномалія анонім антивакцинатори антисемітизм античність армія архів архітектура асоціація асоційоване тріо АТБ АТО атомна енергія аукціон б/у авто Бабель Бабіш Бабкіна Баганич Базанов Байден Байстрюк сатани бал Балкани Балканський оглядач Балтика Банік банк банкнота барель Батьківщина батяр Бая Маре безвіз безпековий форум безробіття Безславні кріпаки Бела Ковач Белград бензин Берегово Берлін Бернадетт Сель Бесарабія Бетмен бетяр бібліобус бібліотека бідність Бідовце біженці бізнес білборд Білецький білінгвальність Білорусь благодійність Блінкен блокування Богатинь Богдан Хмельницький богослужіння бограч Бодрог болгари Болгарія Болонья Большая рыба Боррель Борша борщ Боснія Боснія і Герцеговина ботанік ботсад Бразилія Братислава Брензович Брюссель Будапеш Будапешр Будапешт Будапештський кінофестиваль будинок будівлі будівля будівництво Бузарест Буковель Буковина Бундестаг бур Бураш Бурштинська ТЕС бустерна доза Бухарест бюджет В'єтнам в'язниця в'язні ваакцина Вадаш Вадул-Сірет вакансії вакцина вакцинація вакцинація Угорщина Валерій Залужний Валеріу Ківер валюта вантаж вантажівка вартість Варшава Василь Брензович Василь Вишиваний Ватикан Вашингтон Велика Добронь Великі Береги Великобританія велодоріжка велосипед велосипедист велоспорт Вельке Капушани Венера Верховина Ветеранська миля вживані авто взуття вибори вибори в Угорщині виборчий туризм видавництво Комора видання викладання Винничук вино Виноградів виплада виробництво виручка виселення Високі Татри вистава виш Вишеградська група Вишеградська четвірка Вишиваний Вишиваний. Король України вишивка Вишне Немецке Вишнє Нємецке Віденський бал Відень відкрите небо відкрити бізнес відкрити бізнес у Словаччині відпочинок Відродження відходи віза візит війна війська військо військова база військова угода вікенд Віктор Орбан Вікторія Нуланд Вільгельм фон Габсбурґ вільна торгівля Вільнюс віньєтка Віола фон Крамон Віталій Портников ВНЗ вода водії водій вокзал Володимир Зеленський Ворожбит вплив Вроцлав ВУЗ ВЦИОМ вчителі вчитель Габсбург Габсбурґа газ газ у Словаччині газета газопровід газосховище Газпром галичани Галичина Ганг гастрономія Геґер Гей гектар Гельсінкі Генасамблея генконсульство генсек генсек НАТО геотермали Герцеговина ГЕС гірлянди гірськолижний курорт Гітлер глемпінг Гобітхіл Гогольфест Гойс Головко голодомор Голокост голосування Гомонай Гергей гомосексуаліхм гонведи госпіталізація ГРА гральні заклади грант Греція грип громадянство громадянство України Грузія ГТС Гуйяш ГУЛАГ гумор Гуморина гунгарікум гурт Давід Сассолі дамба Данілов Данніган Данте Аліг'єрі ДахаБраха двигуни Дебрецен дезінформація Делі Дельта демографія демократія демонтаж депортація депутат дерева держава Держдеп держдума держзрада Держмитслужба ДЕСС дефіцит дефіцит кадрів децентралізація Дещиця джинси Джо Байден Джон Кірбі дзьодо диверсант диверсія дизель диктант диплом дипломат дипломна робота дипустанова диригент дисидент дискаунтер дискримінація дистанція дифтерія діаспора Діброва діджиталізація діти Діти Хармса Дія Дмитро Кулеба Дмитро Тужанський Дні України Дніпропетровщина ДНР Добрая додаток Долежал Дональд Туск Донбас донор донорство допомога дорога дослідження дотація ДПСУ драма дрон Друга світова війна ДТП Дубровник Дуда Дулеба Дунай Дюрчань Дяківці е-вибори е-демократія Еган Еде Ед Ширан Еде Еган Едуард Гегер Едуард Хегер екологія економіка експати експерт експорт експрес електрика електроенергія електромобілі електронна комерція емігрант емігранти еміграція Емінеску Еммануель Макрон Енді Воргол енергетика епідемія Ернст Нойбауер Ерош Пішта Естонія етнополітика є ЄБРР Євангеліє євреї євро євроасоціація євроінтеграція Єврокомісія Європа Європарламент Європейський Союз європейськість Євросоюз ЄІБ ЄП ЄС Жешув Жиліна житло житло в Угорщині життя жінка жінки жовтень Жозеп Боррель Жолт Немет журнал журналіст журналісти Забруднення Забужко завод Загайкевич Загонь зайнятість Закарпатська область Закарпаття закон закон про освіту Закрапаття залізниця Залужний замки замок заправка заробітна плата заробітчани зарплата застава Західні Балкани Захонь заява збірка зброя звалище згуртованість Зеленський Земан землетрус земля Земплін Зимовий сад зірки зливи зловмисник злочин ЗМІ змова знижки Ryanair знижки на квитки ЗНО золотий паспорт Золтан Бабяк Золтан Мігай Нодь Золтан Мігаль Нодь Золтан Нодь зона Зоя Казанжи Зріні зростання ЗСУ Игорь Померанцев іайдо Івано-Франківськ ігри ігроманія ідентичність Ізмаїл Ізраїль Ілдіко Орос Ілон Маск ілюмінація іммігранти імміграція імпорт імпорт газу інвестиці інвестиції Індія інклюзія іноземці інспекція інститут інтеграція інтернат Інтерсіті інфляція інформація інфраструктура іпотека Ірак ірландець Іспанія історія італійське вино Італія Іштван Ійдярто Іштван Сабо Йоббік Йоже Плечник Кабмін кава кадри Казанжи казки Калуська ТЕЦ Канада канал канал Верке канікули канцерогени карантин Карен Донфрід Карл IV Карпатська Україна карта поляка картка Катанлін НОвак Катерина Бабкіна каток католики Каунас квартира у Будапешті квитки квитки Ryanair квитки в кіно квитки до Молдови квитки до Польщі квитки на Wizz Air квитки на літак квитки на поїзд квитки на потяг квитки потяг КГБ Кенія кепм Кетрін Винник Кечкемет Київ Київ-Одеса Київська Русь Китай китайські товари кібератака кібербезпека кіно кінорежисер кінотеатр кінофестиваль Кіпр Кіра Рудик Кішварда класик Клаус Йоганніс Клепало клімат кліматолог Клуж КМЄС КМКС КМУ книга книги КНР КНУ ім. Шевченка коаліція Коболєв Ковачевські ковід козаки колонка колорит Колумб Колхідські тропічні ліси Комаром компанії компенсація композитор комунізм комуністи комфорт Конгрес США конкуренція Конституція консульство контрабанда конфесії конфіскація конфлікт концерт кордон коробка передач Королівське Євангеліє коронавірус коронаірус Корчок Косино коснпірологія Косово коференція Кошице Кошицький край КПП Краків Красноїльськ кредит Кремль Кривий Ріг криза Крим Кримська резолюція кримські татари Крістіан Форро Кубраков куди поїхати на Різдво Кулеба культура купити автомобіль купити віньєтку купити житло купівля купівля в інтернеті купюра курйоз курорт курси курси словацької кухар кухня Кюртешколач Лаборець Лавров лазні Ласло Зубанич Ласло Палкович Ласнамяє Латвія латиниця ЛГБТ ЛГБТІ ЛГБТК Легинь Ленінград летовище лижі липовани листівки Литва лід лікар лікарі лікарні лікарня Лілія Гриневич літак література літка ЛНР Логвиненко логістика логогтип локдаун Лорінц Ночо лоукост лоукостер лоукостери Луганськ Лукашенко Лукойл Лунік Лунік IX Лунык Львів Львівщина Любка Люблін Людовит Велислав Штур Ляшко Магда магістраль Майя Санду Майяленд Маккартні Макрон Мале Карпатське коло Мальта маніпуляція Марго-2021 Маріуполь Маріуполь-Рахів маркетплейс Маркі-Зай Марсель Онисько марш маршрут маска Матович машиніст машиністи Меджилабірці медик медики медицина медична сестра медіафорум медперсонал медсестра медсестри Мей Маск меморандум меморіал менталітет меншина меншини мер Меркель МЗС Минай Мирослав Жбірка митниця мито Мишка Япончик мігранти міграція Мідянка Мікеланджело Мілан Растіслав Штефаник Міллер Мілош Земан Мінінфраструктури міністр Міноборони Мінрегіон Мінськ Мінфін Мінцифри місіонери міст місто місцеві вибори Міхай Емінеску Мішкольц МКС мова МОЗ МОК Молдова молодь Молотов Москва музей музика музичний гурт Мукачево мультикультуралізм муніципалітет Мустафа Найєм Мюнхенська угода навчання нагорода надзвичайний стан наративи народжуваність населення НАТО нафта Нафтогаз нацизм національні меншини національні спільноти національність нація нацменшина нацменшини НВ Недитячі казки недоторканість нелегали нерухомість Нижнє Селище Нижня Апша Никон Нідерланди Ніжна революція Ніїредьгаза Ніколае Чаушеску Ніколає Чуке Ніколенко Німеччина НКВС Нова Зеландія Новий рік новини Новоросія Нолан НУШ Нью-Йорк ОАЕ об'їзна обгін область обмеження обмеження шивидкості оборона обсерваторія обшуки овочі ОДА Одеса Одещина озера Оксана Линів окупація Олександра Саєнко Олексій Резніков Олена Богдан олімпійські ігри Ольга Кобилянська Омікрон Онисько онлайн Онтаріо ООН ООС опади опалення опера оператор ГТС опитування опозиція Орбан освіта освітній закон отримати побит Офіс президента Охрид пакт палац паленка паливо палинка палінка пам'ятка пам'ятник пандемія Папа Римський паприка ПАР Пардубіце парк парламент партизан партія пасажиропотів паспорт паспорт Болгарії паспорт Угорщини паспорт України паспорт Чорногорії паспортизація ПДВ Пекін пендлер пенсійна система пенсія Пентагон Первый балтийский канал перевезення переговори переклад перекриття Перемишль перепис перепис населення переробка Перечин персонал Петер Саган Петер Сійярто Петер Фіала петиція Петков Петро Мідянка Печ Пийтерфолво письменник письменниця Північна Македонія Північний потік Північний потік - 2 підготовка Підкарпатська Русь підпал підприємці підробка підтримка пісня пістолет плагіат Пласт пластик ПЛР ПЛР-тест побит повітря повстання податки податок події подорож подорожі подорожчання поезія пожежа пожертви поїзд покарання покупки Полачек поліомієліт політик політика політики політінформація поліція пологи польори Польща поляки Померанцев понтифік Попасна Портников Португалія послуги посол посольство посуха посуха у Словаччині Потапі потяг похмілля похорон поштовх правила Прага Прайс Праліси Карпат працевлаштування працевлаштування в Польщі праця презентація президент президент Угорщини президент Франції прем'єр прем'єр-міністр премія прибуток прикордонники проби продажі продукти проект проживання промисловість пропаганда протест протидія дезінформації професійно-технічна освіта профспілка Прудентополіс Пряшів Псакі пункт пропуску Путін Рада Європи Радек Матула радіо радіодиктант Радянський Союз ракета Ракоці ранов-над-Топльоу Растіслав Трнка ратифікація Рахів революція регіон режим Лукашенко Резніков рейс рейс Київ Ужгород рейс Ужгород Київ рейтинг рейтинг забруднення реклама реконструкція рекрутинг релігія реліквія ремонт ресторан Реткозі реформа Рига Ріббентроп рівень життя ріелтор Різдво різдвяні знижки річки рішення РНБО Роберт Фіцо робітники робота робота в Польщі робота в Угорщині робота в Чехії робота у Словаччині роботи робоча сила родовище Роза Вітрів розваги розвиток розкол ром роман роми ромська школа Росвигово російська мова Росія Рошія-Монтане рробоча сила румуни Румунія русини Русь РФ С14 Сабо Сабольчверешмарт салямі саміт самоізоляція Самош Санду САП Сассолі Сату Маре Саудівська Аравія СБУ Свидівець Свидовець свята святкова ілюмінація свято Сегед сегрегація Сейм сейсмологи секонд-хенд секретар село Сенат США Сенцов сепаратизм Сербія Сергій Жадан Сергій Квіт сертифікат сигарети символ СІань Сібіу Сійярто Сікура сіль сім'я Сімоньян Сіярто сказ сканер Скоп'є скульптор скульптура скульптури Слобожанський експрес слова словаки словацька культура Словачина Словаччина Словенія слоган смаколики смертність сміттєзвалище сміття смог собор Соваччина соколи! Солідарність Солотвино сортувальна лінія сортування Софія соцдослідження соціалізація соціологія соцопитування Союз спад спадщина спецслужба спецслужби спиртне співпраця Спліт Спутник СРСР ССО ССС СССР ставлення стагнація Стамбульська конвенція Станіца Старай старіння стартап статистика стереотип стерилізація стічні води столиця Столтенберг страви страйк студенти сувенір Суми супермаркет супкультура Сучава Схід Опера Східне партнерство США Тhe Guardian табір табори Тайвань Таллін Таллінн тара Тарас Качка тариф тарифи Тарту Татри тварини Твртко Вуйіч театр Теб та НС телебачення телеграм телеканал теорія тепло теракт Теребле-Ріцька ГЕС термальні води термінал Тернопіль тероризм терористичний акт ТЕС тестування технологі Тиса Тімішоара Тімоті Снайдер ткацтво товари товари в Інтернеті товари з Китаю товарообіг Томаш Фіала ТОП торгівля традиції трамвай транзит транзит газу Трансильванія трансляція трансплантація транспорт транспортний коридор тренер тривалість трилер Триль Тріанон Трнава трубопровід трудова міграція трудові мігранти Тужанський ТУКЗ – КМКС тунель Турда Турецький потік Туреччина туризм турист Туро Руді Туров Тюнде Грівнак Тячів УГКЦ угода угорська угорська мова угорське вино Угорське королівство угорські вибори угорці Угорщина Ужгород Ужгород-Одеса УжНУ Україна українська мова українці Укренерго Укрзалізниця університет УПА Урсула фон дер Ляєн уряд утилізація учні фабрика Факти фактчекінг фарцовщики Федерація футболу Білорусі Федір Корятович Федоров феєрверк фейк Фенешлітке Ференц ІІ Ракоці Ференц Лість фестиваль Фіала Фідес фільм фінансування Фінляндія Флорін Роман Фльонц фольклор фонд Фонд Бетлена Габора фортеця форум фото фото Словаччина фотограф Франц Йосиф Франциск Франція фрукти футбол хакери Харі Крішнан Харків Хегер Херсонський хоббіти Хоббітон Хорватія художник Хунгарія Хуст Це дитя Цензор.нет Центральна Європа церква цигарки цифровізація ціна ціни цінності Цісар ЦПТО Чапутова Чаушеску Чебі-Погань чемпіонат червона зона черга черги Чернівці Чеська республіка четвірня Чехія Чехословаччина чиновники Чоп Чорне море Чорногорія Чубай Чубаров Шандор Петефі Шанта Шарль Мішень шахрайство шахта Шаштин шваби Швейцарія Швеція швидкість Шенген Шенгенська зона Шеремета Шкода школа школярі Шкураков Шмигаль Шовковий шлях Шойгу Шон Пенн шосе шпигунство штам штраф штрудель штучний інтелект щеплення Юдіт Йожа Юморина ЮНЕСКО Юрай Яношик юрист Юрій Андрухович Юрій Винничук Ялта Яніка Мерило Янош Адер Янош Кобор ярмарка ярмарки ярмарки у Європі ярмарок Ярослав Грицак Ярузельський