Майже 50 000 вчителів Угорщини вийшли на двогодинний страйк 31 січня. Про нього профспілки попереджали ще в грудні минулого року, анонсуючи також безстрокову акцію з 16 березня у разі невиконання своїх вимог.
Профспілка вчителів (PSZ) та Демократична профспілка вчителів (PDSZ) вимагають підвищення заробітної плати та припинення державної політики щодо нещеплених вчителів. Їх адміністрація шкіл відправляє у неоплачувані відпустки, пише Telex.
Ще 28 січня окружний суд столиці визнав, що анонсований страйк є законним. Однак угорське міністерство кадрів оприлюднило заяву, в якій стверджується, що вирок ще не набрав законної сили і міністерство все ще може подати апеляцію.
Наголошуючи, що вчителі повинні почекати, поки вирок набере юридичної сили, міністерство заявило, що вважає страйк незаконним. Батьки рекомендували відвести своїх дітей до школи.
Профспілки вчителів заявили, що все одно будуть проводити страйк , стверджуючи, що уряд неправильно тлумачить закон.
На думку профспілок, влада через директорів шкіл за усними вказівками змушує керівників закладів незаконно перешкоджати страйку. Як стверджують учасники акцій протесту, школи розсилають батькам повідомлення, які суперечать дійсності та відмовляють працівників від участі у страйку.
“Ми отримали відгуки з кількох місць про те, що вони погрожують дисциплінарними стягненнями щодо колег, які продовжують страйк”, – йдеться у заяві профспілок.
Тим часом Угорська конфедерація профспілок цього ж дня організовує автомарш солідарності столицею.
Раніше ми публікували дослідження румунських журналістів, за яким виявилося, що вчителі-початківці в Румунії заробляють значно більше, ніж їхні колеги в Угорщині. Так, зарплати у вчителів у цих сусідніх країнах різняться майже вдвічі. Така ситуація призвела до того, що в Угорщині не вистачає вчителів, наразі потреба у державних освітніх закладах складає 12000 спеціалістів. Основною причиною браку освітянських кадрів називають саме низьку зарплату.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.