fbpx
26 Лютого, 2022

Угорська опозиція виступила за заборону російської пропаганди у державних ЗМІ

Угорська опозиція виступила за заборону російської пропаганди у державних ЗМІ

Лідер об’єднаної опозиції Угорщини Петер Маркі-Зай на своїй сторінці у Facebook закликав припинити трансляцію наративів російської пропаганди у державних ЗМІ.

“Ми вимагаємо негайно припинити трансляцію російської пропаганди в угорських державних ЗМІ! Ми вимагаємо надання угорцям достовірної інформації через телеканали й радіо, що фінансуються з наших податків”, – написав він.

Петер Маркі Зай

Таку ж позицію висловив і Петер Унгар (Ungár Péter), член парламенту від LMP, написавши відкритий лист до генерального директора угорського державного мовника MTVA. Про це повідомляє Telex.

За його словами, “програми, які транслювалися на суспільному телебаченні у зв’язку з військовою агресією проти України, були неприкрашеними, безконтекстними російськими пропагандистськими матеріалами”.

LMP також ініціювала розслідування Радою з питань ЗМІ програм на каналі М1 MTVA. У них звучали фактично звинувачення України в російській агресії.

“У трансляціях громадського телебачення ведучий у кількох розмовах поспіль зобразив Росію як позитивного, розважливого, спокійного гравця та звинуватив у війні Україну, яка нібито напала. Розмови, оприлюднені MTVA, були однобічним, неконтекстним російським пропагандистським матеріалом. Телебачення навіть не намагалося представити різні точки зору чи геополітичний аналіз. Воно просто передало позицію Кремля. І ця позиція не випадково суперечить позиції ЄС, НАТО та уряду Угорщини”, – зазначив Петер Унгар.

За інформацією видання 444.hu, у перші дні російського вторгнення в Україну у ефірах частини державних телеканалів лунали твердження, що не відображають реальної ситуації. Риторика учасників була співзвучною з російською пропагандою. Так, зокрема, лунали тези про те, що російські військові нібито не зустрічали спротиву, а війну спровокувала Україна.

Нагадаємо, що закордонні ЗМІ раніше озвучили тезу про блокування Угорщиною частини санкцій у вигляді відключення Росії від SWIFT. Міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто довелось двічі спростувувати звинувачення, аж поки прем’єр країни Віктор Орбан сам не підтвердив, що Угорщина підтримає усі санкції.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: Márki-Zay Péter/Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі