fbpx
24 Лютого, 2022

Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр проти відключення Росії від SWIFT – CNN

Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр проти відключення Росії від SWIFT – CNN

ЄС розглядає відключення Росії від системи SWIFT, однак не всі країни Європи готові підтримати таке рішення. Про це у зверненні щодо війни Росії проти України та під час оголошення чергового пакету санкцій проти РФ сказав президент США Джо Байден.

“Санкції, які ми пропонуємо щодо банків, матимуть аналогічні наслідки, а може і сильніші, як виведення Росії із системи SWIFT, це поперше”, – цитує Джо Байдена Європейська правда.

Photo Courtesy Swift

Однак, за його словами, це тільки один з варіантів, який, однак “не є позицією решти Європи”.

Як стверджують в СNN, посилаючись на високопоставлені джерела в ЄС, у країнах-членах існує розрив між такими країнами, як Польща, Естонія, Латвія та Литва, які хочуть відключення від SWIFT як частину пакету санкцій, а також тими державами, які мають міцніші економічні зв’язки з Росією і не хочуть, щоб SWIFT включали в нові санкції.

Видання назвало 4 такі держави – Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр, однак не зазначило, чи це виключний перелік. Примітно, що Францію до противників не включили.

Варто додати, що Україна закликала партнерів відключити РФ від SWIFT у відповідь на її вторгнення. До цього закликав і чеський президент Мілош Земан, за словами якого, нові санкції повинні відключити Росію від банківської системи SWIFT і виключити її з системи з міжнародних платежів.

ОНОВЛЕНО. Кіпр, Італія та Франція не блокуватимуть відключення Росії від SWIFT 

У суботу, однак, глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Кіпр не блокуватиме відключення РФ від SWIFT. Також на такий крок погодилася Італія.

Підтримала рішення про відключення і Франція, про рішення якої раніше не зазначалось.

Що таке SWIFT і чому це важливо

SWIFT – скорочено Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications. Це глобальний кооператив фінансових установ, що базується у Бельгії. Про його особливості розповів техножурналіст Андрій Бродецький.

SWIFT був створений у 1973 році, коли 239 банків з 15 країн об’єдналися, щоб створити спосіб опрацювання міжнародних платежів. Сьогодні SWIFT об’єднує понад 11 000 фінансових установ у 200+ країнах.

“Якщо просто і на пальцях – це проста система електронної пошти, що забезпечує безпечні повідомлення між її учасниками”, – зазначає Бродецький. – “У середньому 40 мільйонів повідомлень на день – включаючи замовлення, підтвердження платежів, валютні обміни та угоди”.

SWIFT фактично не здійснює жодних переказів чи зберігання коштів, але є найважливішою частиною комунікаційної інфраструктури, що забезпечують міжнародні грошові потоки.

Хоча SWIFT не є політичною організацією, через свою важливість для глобальних грошових потоків ця система часто сприймається як геополітичний інструмент у межах пакетів санкцій.

Приклади відключень від SWIFT 

Відключення банків країни від доступу до SWIFT обмежує потоки в цю країну та з неї, що призводить до реальних економічних втрат. Це сталося у 2012 році з пакетом санкцій проти Ірану на помсту за його ядерну програму.

Це розглядалося у 2013-14 роках у відповідь на дії Росії у Криму.

Припинення доступу до SWIFT розглядається як дуже значний крок, тому одне обговорення вже є суттєвим.

“Враховуючи останні дії Росії в Україні, перекриття доступу до SWIFT значною мірою “варіант” як частина великого пакету санкцій”, – пише Бродецький. – “Проблема в тому, що це відключення – гострий меч. Росія – це величезна економіка з нитками угод, які тягнуться по всьому світу. Вона є ключовим постачальником енергоресурсів до Європи та на весь світ. Вона є експортером матеріалів, необхідних для виробництва реактивних двигунів, напівпровідників, автомобілів, електроніки та добрив. Відключення Росії від SWIFT вплине на потік платежів цих галузей”.

Відомо також, що РФ будує власну систему-альтернативу з 2014 року, коли востаннє була загроза відключення. Це може означати, що країна може пом’якшити деякі наслідки відключення для своєї економіки.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі