fbpx
26 Лютого, 2022

Сійярто спростовує, що Угорщина блокує відключення Росії від SWIFT, але не каже, чи підтримує це рішення

Сійярто спростовує, що Угорщина блокує відключення Росії від SWIFT, але не каже, чи підтримує це рішення

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто спростував звинувачення в бік своєї країни стосовно блокування рішення відключити Росію від платіжної системи SWIFT.

Таком чином глава угорського МЗС відреагував на заяву ексголови Європейської ради Дональда Туска. Той заявив про те, що деякі європейські країни, включно з Угорщиною, заблокували найжорсткіші санкції проти Росії. Зокрема і виключення її з системи SWIFT.

“Днями з’явилася брехня. Я міг би інші слова використати, але вони нецензурні, тому назвемо це просто брехнею. Якщо я не помиляюся, ніби то глава Європейської народної партії в ЄС стверджував, що декілька країн ЄС у тому числі Угорщина, зашкодили виключенню Росії з SWIFT – міжнародної мережи банківських переводів, що є частиною санкцій. Це брехня, такого НЕ було”, – зазначив Сійярто. – “Угорщина не висловлювалась у цьому питанні ніяким чином, тому це брехня. Ми вважаємо шокуючим те, що керівник такої великої європейської партії, навіть коли відбувається війна, переслідує корисні політичні інтереси, жодним чином не зважаючи на критичність ситуації.

Петер Сійярто

Однак у своєму зверненні дипломат не уточнив, яким є ставлення Угорщини до такого рішення.

Нагадаємо, раніше про те, що ЄС розглядає відключення Росії від системи SWIFT, однак не всі країни Європи готові підтримати таке рішення заявив і президент США Джо Байден.

Видання СNN, посилаючись на високопоставлені джерела в ЄС, зазначило, що у країнах-членах існує розрив між такими країнами, як Польща, Естонія, Латвія та Литва, які хочуть відключення від SWIFT як частину пакету санкцій, а також тими державами, які мають міцніші економічні зв’язки з Росією і не хочуть, щоб SWIFT включали в нові санкції. Видання назвало 4 такі держави – Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр, однак не зазначило, чи це виключний перелік.

Кіпр, Італія та Франція не блокуватимуть відключення Росії від SWIFT 

У суботу, однак, глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Кіпр не блокуватиме відключення РФ від SWIFT. Також на такий крок погодилася Італія.

Підтримала рішення про відключення і Франція, про рішення якої раніше не зазначалось.

Що таке SWIFT і чому це важливо

SWIFT – скорочено Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications. Це глобальний кооператив фінансових установ, що базується у Бельгії. Про його особливості розповів техножурналіст Андрій Бродецький.

SWIFT був створений у 1973 році, коли 239 банків з 15 країн об’єдналися, щоб створити спосіб опрацювання міжнародних платежів. Сьогодні SWIFT об’єднує понад 11 000 фінансових установ у 200+ країнах.

“Якщо просто і на пальцях – це проста система електронної пошти, що забезпечує безпечні повідомлення між її учасниками”, – зазначає Бродецький. – “У середньому 40 мільйонів повідомлень на день – включаючи замовлення, підтвердження платежів, валютні обміни та угоди”.

SWIFT фактично не здійснює жодних переказів чи зберігання коштів, але є найважливішою частиною комунікаційної інфраструктури, що забезпечують міжнародні грошові потоки.

Хоча SWIFT не є політичною організацією, через свою важливість для глобальних грошових потоків ця система часто сприймається як геополітичний інструмент у межах пакетів санкцій.

Приклади відключень від SWIFT 

Відключення банків країни від доступу до SWIFT обмежує потоки в цю країну та з неї, що призводить до реальних економічних втрат. Це сталося у 2012 році з пакетом санкцій проти Ірану на помсту за його ядерну програму.

Це розглядалося у 2013-14 роках у відповідь на дії Росії у Криму.

Припинення доступу до SWIFT розглядається як дуже значний крок, тому одне обговорення вже є суттєвим.

“Враховуючи останні дії Росії в Україні, перекриття доступу до SWIFT значною мірою “варіант” як частина великого пакету санкцій”, – пише Бродецький. – “Проблема в тому, що це відключення – гострий меч. Росія – це величезна економіка з нитками угод, які тягнуться по всьому світу. Вона є ключовим постачальником енергоресурсів до Європи та на весь світ. Вона є експортером матеріалів, необхідних для виробництва реактивних двигунів, напівпровідників, автомобілів, електроніки та добрив. Відключення Росії від SWIFT вплине на потік платежів цих галузей”.

Відомо також, що РФ будує власну систему-альтернативу з 2014 року, коли востаннє була загроза відключення. Це може означати, що країна може пом’якшити деякі наслідки відключення для своєї економіки.

 

InfoPost.Media

Фото з особистої сторінки Петера Сійярто на Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі