fbpx
27 Травня, 2022

Угорщина збереже гарантовані потужності експорту газу для України до квітня 2023 року

Угорщина збереже гарантовані потужності експорту газу для України до квітня 2023 року

Україна до 31 березня 2023 року збереже гарантовані потужності імпорту природного газу з Угорщини. Відповідної домовленості досягнули оператор ГТС України та угорський газовий оператор FGSZ.

Для бронювання газові трейдери зможуть брати участь у щоквартальних, щомісячних, добових аукціонах, зокрема, на перший та другий квартали газового року 2022/2023. Про це повідомляє оператор ГТС України.

“ОГТСУ наполегливо працює, щоб максимально збільшити можливості для імпорту газу, диверсифікувати джерела його постачання та, відповідно, посилити безпеку поставок. Угорський напрям важливий для України, зокрема, через доступ до LNG-терміналу на о. Крк в Хорватії. Українські компанії зможуть скористатися можливостями угорського маршруту в межах підготовки до нового опалювального сезону, – зазначив гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон.

газ Угорщина

Сумарно, за підсумками домовленостей з операторами Польщі, Словаччини та Угорщини, у 2022 році ОГТСУ вдвічі збільшив гарантовані можливості імпорту газу з Європи до України. Так Україна має можливість імпортувати до понад 50 млн куб. м на добу. Такий обсяг відповідає добовому вітчизняному видобутку газу.

Варто додати, що з початку 2022 року поставки з Угорщини склали 46% імпорту газу до України, а за підсумками 2021 року — понад 85%.

Нагадаємо, гарантовані потужності для імпорту газу з Угорщини ОГТСУ діють з 1 січня 2022 року. Вони дозволяють фізичний імпорт до 8 млн куб. м природного газу щодоби (2,9 млрд куб. м на рік). Проект стартував як тримісячний пілот, проте успішна взаємодія двох операторів дозволила пролонгувати його більш ніж на рік.

У грудні минулого року газові оператори досягли першої домовленості, за якою на комерційній основі передбачалось прокачати в загальному близько 700 мільйонів кубометрів газу у реверсному режимі в період з січня по березень 2022 року. Вже у лютому цього року Україна вперше почала фізично перекачувати газ із Угорщини.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі