fbpx
08 Квітня, 2022

Угорщина та Словаччина навчають вже більше 7 тисяч українських дітей, найбільша проблема – мовна

Угорщина та Словаччина навчають вже більше 7 тисяч українських дітей, найбільша проблема – мовна

Словацькі та угорські заклади освіти активно приймають дітей українських біженців та тимчасових переселенців до національної системи освіти. Дітям доводиться швидко опановувати іноземну мову, з чим найшвидше справляються дошкільнята.

Наразі в словацьку систему освіти потрапили 6 248 українських учнів, які прибули до країни з початком війни з 24 лютого. Про це під час прес-конференції в четвер заявив міністр освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки Браніслав Грьолінг.

Screenshot 15

За словами міністра освіти, майже 4,9 тисяч українських учнів навчаються у початкових школах, у середніх – 618. Ще 774 українські дитини відвідують садочки.

Грьолінг стверджує, що більшість учнів зараз знаходиться в Братиславському регіоні – 1508 учнів, що становить 24% від загальної кількості.

“В інших регіонах навчається від 550 до 700 учнів”, – сказав міністр освіти.

Він додав, що більше 80 відсотків учнів відвідують державні школи, а решта церковні або приватні.

В Угорщині ж навчатись почали більше тисячі українських дітей з числа біженців.

На дітей, які залишаються в Угорщині із поданням заяви про надання притулку, поширюються права та обов’язки угорської системи освіти, зокрема на отримання обов’язкової освіти. Про це повідомив Золтан Маружа (Maruzsa Zoltan), державний секретар з питань народної освіти Міністерства людських ресурсів.

З числа українських дітей, які змушені разом з батьками тимчасово перебувати в Угорщині, 268 ходять до садочків та 1050 до школи.

За словами держсекретаря, приблизно половина з понад 1300 дошкільнят та школярів мають подвійне українсько-угорське громадянство, і багато хто з них володіє угорською мовою.

Носії угорської мови відносно легко вписуються в угорську систему освіти, навіть якщо є значні відмінності між угорською та українською навчальними програмами та вимогами.

Складність полягає більше в інтеграції дітей, які не володіють угорською мовою . За словами Золтана Маружа, дошкільнята інтегруються досить швидко та легко. Як показує досвід, більшість з них опановують мову вже за кілька місяців.

Школярі та студенти вже у більш складному становищі, адже угорська система освіти не може забезпечити їм повноцінну підготовку українською мовою. У країні немає жодної угорської школи, яка б спеціалізувалася на цьому – до того ж учні відвідують наразі різні заклади по всій країні. Однак у них є можливість взяти участь у додаткових заняттях або уроках з вивчення мови. Це індивідуальні п’ятигодинні програми, на які Угорщина наразі виділяє 130 тисяч форинтів на місяць.

Окрім навчання, учні з числа біженців можуть звернутися за іншою допомогою, наприклад, отримати консультацію психологів.

Серед українців є також учні, які не приєдналися до угорської освіти, і займаються онлайн за курсом своєї попередньої школи.

Нагадаємо, вже 1200 українців подали свої резюме на пошук роботи в Словаччині. У порівнянні з попереднім місяцем кількість шукачів роботи у Словаччині серед українців зросла більш ніж у чотири рази. Крім того, з початку російського вторгнення понад 12 600 українців працевлаштувалися до роботодавців у Чехії. Найчастіше це на посадах у виробництві, логістиці чи послугах. Зараз на обліку бюро праці перебуває майже 8400 українських біженців.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі