12 Квітня, 2022

Угорщина бере участь у постачанні зброї Україні – Боррель

Угорщина бере участь у постачанні зброї Україні – Боррель

Хоча Угорщина не дозволяє поставки зброї на свою територію, вона також бере участь у постачанні зброї Україні, “сплачуючи власну частку”. Про це заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Уряд Віктора Орбана неодноразово давав зрозуміти, що Угорщина не посилає війська або зброю в сусідню країну, і що смертоносну зброю з інших країн не можна транспортувати через країну. Про це повідомляють угорські видання Hvg.hu та Index.

Боррель

За підсумками засідання Ради із закордонних справ у Люксембурзі верховний представник Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель провів прес-конференцію. За його словами, санкції, запроваджені Європейським Союзом досі, мали великий успіх.

Як стверджує Боррель, у результаті одноголосного голосування країн-членів ЄС підтримує передачу зброї Україні за згодою держав-членів.

На запитання журналістів щодо позиції Угорщини Боррель відповів:

“Інша справа, що Угорщина не дозволяє поставки зброї через свою територію безпосередньо в Україну, а платить власну частку, тому бере участь у постачанні зброї Україні”.

За словами комісара ЄС із закордонних справ, Угорщина дійсно бере участь у постачаннях зброї Україні.

Нагадаємо, Віктор Орбан неодноразово заявляв, що через Угорщину до України напряму не буде транспортуватися зброя. Причиною такого рішення він називав те, що вантажі можуть стати об’єктом військових дій.

“Ми вирішили не допускати таких перевезень, оскільки на Закарпатті живуть угорці , і ми не можемо підтримувати будь-який крок, який може загрожувати їх безпеці”, – зазначив він.

Позицію Орбана відносно допомоги Україні засудив український футболіст та екстренер національної збірної України Йожеф Сабо. Він заявив, що соромиться свого угорського походження і злиться на прем’єр-міністра Орбана. 82-річний футбольний функціонер угорського походження чи не щодня відвідував Київ, допомагаючи людям, які постраждали від російського військового вторгнення.

 

InfoPost.Media

Фото: MTI


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі