09 Квітня, 2022

“Мені соромно бути угорцем”: легендарний тренер Йожеф Сабо розкритикував Віктора Орбана

“Мені соромно бути угорцем”: легендарний тренер Йожеф Сабо розкритикував Віктора Орбана

Український футболіст та екстренер національної збірної України Йожеф Сабо заявив, що соромиться свого угорського походження і злиться на прем’єр-міністра Віктора Орбана. 82-річний футбольний функціонер угорського походження чи не щодня відвідував Київ, допомагаючи людям, які постраждали від російського військового вторгнення. 

Він навіть відмовився спілкуватись із кореспондентами угорських видань через позицію угорського уряду щодо надання зброї Україні, пише Вlikk.

“… я не хочу спілкуватися з угорськими газетами. Мені соромно бути угорцем. Перш за все, не проблема в тому, що Угорщина не допомагає Україні у війні, хоча я не розумію, чому вона не пропускає через країну хоча б зброю, яку надсилають із Заходу”, – заявив Сабо.

Йожеф Сабо

Колишній член Закарпатської футбольної асоціації Степан Медвідь (Medvigy István) розповів виданню, що спілкувався Йожефом Сабо, який щодня відвідував Київ, намагаючись допомогти тим, хто потрапив у складнішу ситуацію.

“Важко пережити трагедію дітей, загиблих на війні. Він ненавидить росіян, навіть видалив із телефонної книги номери колишніх російських однокурсників”, – сказав Медвідь.

У 1994 та 1996—1999 роках Йожеф Сабо тренував національну збірну України, провівши у статусі наставника 32 матчі — четвертий показник в історії збірної після Олега Блохіна, Андрія Шевченка та Михайла Фоменка. У якості тренера ФК “Динамо” зумів виграти чемпіонат України у 1994, 1995, 1996 та 1997 роках та Кубок України у 1996 та 2005 роках.

Нагадаємо, 7 квітня у Будапешті перед посольством Росії пройшла акція, присвячена пам’яті мирних жителів Бучі, Ірпеня та інших міст і селищ, які загинули під час окупації. Близько двох сотень учасників зібрались біля дипустанови з українськими прапорами та плакатами із закликом зупинити війну в Україні.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі