fbpx
29 Березня, 2022

“Це не наша війна” – Орбан вважає, що опозиція втягує країну у військовий конфлікт

“Це не наша війна” – Орбан вважає, що опозиція втягує країну у військовий конфлікт

У понеділок, 28 березня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан опублікував на своїй сторінці у Facebook відео, на якому він виступає в Дьєрі. За його словами лише перемога партії “Фідес” на виборах 3 квітня гарантуватиме Угорщині утриматися від втягнення у війну в Україні.

“Наша позиція цілком зрозуміла: це українсько-російська війна. Це не наша війна. Це війна двох народів”, – сказав Орбан. – “Наші серця, природно, з тими, на кого здійснено напад. Але ніхто не може вимагати від нас, щоб ми відправили наших солдатів на війну, яка не має до нас жодного стосунку”, – сказав він.

На думку угорського прем’єра, те ж саме стосується відправки зброї або дозволу Україні передати зброю через Угорщину. Він вчергове додав, що зброя миттєво стане військовими цілями в Угорщині або на Закарпатті, пише Оrigo.

За його словами з перемогою опозиції є ймовірність, що Угорщина опиниться у стані війни.

У виступі на телеканалі Hír TV Орбан підтвердив позицію угорського уряду.

“Очевидно, що … це російсько-українська війна, а ми – угорці, допомагаємо тим, хто цього потребує, але при цьому не робимо жодних кроків, які могли б накликати на Угорщину біду… Ми не можемо допомогати комусь, одночасно руйнуючи себе. Якщо ми візьмемо участь у війні, яка не є нашою, в якій ми не можемо нічого виграти, то втратимо все”, – сказав Віктор Орбан.

За словами лідера “Фідес”, Угорщина не планує відмовлятися від газу та нафти з Росії, адже це, за його словами, “зупинить угорську економіку за три-чотири дні, але не допоможе українцям”.

Він також зробив висновок, що вторгнення в Україну з боку Росії має під собою історичну, культурну, геополітичну основу. Але це, за його словами, “дебати” між двома іншими країнами. Для нього ж важлива безпека власної країни.

“Тому я непохитно буду боротися проти європейської позиції, яка хоче поширити санкції на газ і нафту, бо це матиме некеровані наслідки для Угорщини”, – сказав Орбан.

Подібні наративи розповсюджує й угорський репортер-розслідувач та письменник Твртко Вуіч (Vujity Tvrtko). Нині він працює на берегівській радіостанції “Пульс ФМ”, а також допомагатиме журналістам телеканалу TV21 Унґвар.

“Угорці, які живуть в Україні, набагато більше прив’язані до свого народу, ніж до свого нинішнього державного утворення. Так чи інакше: дарма, що вони громадяни України, ЦЕ НЕ ЇХНЯ ВІЙНА! І вони теж так вважають!”, – написав Твртко Вуіч у Facebook.

Починаючи з 2014 року від рук російських агресорів загинули, захищаючи Україну, чимало військовослужбовців із Закарпаття. Серед них і чимало місцевих угорців, які віддали своє життя, мужньо захищаючи рідну країну від ворога.

Нині в українському війську стримують російську агресію представники практично всіх національних меншин України.

29-річний закарпатський угорець Шандор Кіш загинув у перші дні повномасштабного вторгнення, захищаючи Україну на Миколаївщині. Президент Володимир Зеленський нагородив головного старшину Шандора Кіша орденом “За мужність” посмертно.

“Як угорець, я очікую від Угорщини подальшої підтримки та більшої практичної допомоги. Ту допомогу, яку Україна просить від Угорщини, я прошу також, як угорець, включаючи всі засоби, що посилюють нашу боєздатність і обороноздатність”, – закликав Угорщину Петер Філіпович, український військовий, угорець за національністю, який у складі ЗСУ захищає Україну від російської агресії.

Адже мова йде не про якийсь “локальний конфлікт”, а про справжню терористичну війну з боку РФ, що у будь-який момент здатна перерости у глобальний конфлікт, зачепити країни Європи, в тому числі й Угорщину.

Нагадаємо, правляча партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” на 2% випереджує опозиційний альянс за результатами соціологічного опитування наприкінці березня. Опитування, проведене Zavecz Research з 23 по 25 березня, показало, що підтримка партії Орбана “Фідес” (Fidesz) складає 41% електорату, тоді як опозиційний альянс набрав 39%.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі