14 Жовтня, 2021

У Словаччині поширення COVID-19 відслідковують за пробами стічних вод

У Словаччині поширення COVID-19 відслідковують за пробами стічних вод

За результатами аналізу в Словаччині зразки коронавірусу виявили у всіх пробах стічних вод. Це свідчить про стабільно високу захворюваність у кількох регіонах.

Про це розповіла речниця Управління громадського здоров’я (ÚVZ) Словацької Республіки Даша Рачкова (Daša Račková).

Koronavirus Covid Sk

Висока частота вірусного навантаження зберігається у Братиславському, Жилінському, Пряшівському та Кошицькому регіонах.

“Ми спостерігаємо невелике зростання в регіоні Нітра”, – пояснив головний санітарний лікар Ян Мікас (Ján Mikas). – Аналіз присутності вірусу SARS-CoV-2 у стічних водах Словаччини відповідає епідеміологічній ситуації. Ми зафіксували наявність вірусу у всіх зразках.

Зменшення вірусного навантаження відбулося в регіонах Трнава, Тренчин та Банська Бистриця.

 

Читайте також:

 

Станом на минулий тиждень регіональні органи охорони здоров’я взяли загалом 218 проб у рамках моніторингу стічних вод. З них 197 зразків були позитивними або мали граничні значення, тобто 90,37 відсотка, що дає можливість оцінити захворюваність.

Як зазначили в ÚVZ Словаччини, моніторинг стічних вод є корисним додатковим інструментом для аналізу епідеміологічної ситуації у Словаччині.

Варто нагадати, що наприкінці вересня у Словаччині зафіксували нові спалахи COVID-19. Різкий ріст захворюваності тут пов’язують з відносно низьким рівнем вакцинації.

 

InfoPost.Media за матеріалами aktuality.sk

Фото: spravy.pravda.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі