fbpx
23 Вересня, 2021

Комендантська година та велика кількість інфікованих: у Румунії та Словаччині зафіксували нові спалахи COVID-19

Комендантська година та велика кількість інфікованих: у Румунії та Словаччині зафіксували нові спалахи COVID-19

У Словаччині за останню добу зафіксували 1180 нових випадків зараження коронавірусом, що вдвічі більше, ніж у сусідніх Угорщині та Чехії. Також це найбільший показник з квітня. Також рівень зараження населення значно піднявся в Румунії, де за останню добу від інфекції померли близько 130 людей.

Всього у Словаччині з населенням 5,45 млн. людей з підтвердженими діагнозами COVID-19 знаходяться 329 пацієнтів, з яких 44 перебувають у відділеннях інтенсивної терапії, а 34 підключені до апаратів ШВЛ.

Covid Ro

Спалах захворюваності тут пов’язують з відносно низьким рівнем вакцинації. Тут 2,4 млн. жителів вакциновані однією дозою, а 2,3 млн. осіб отримали дві дози вакцини. Це трохи більше 40% населення. При цьому в Угорщині та Чехії рівень охоплення вакцинації від 57 до 62%. Слід зауважити, що в Україні показники ще нижчі (15,8% населення вакциновані першою дозою, а 12,8% – пройшли повний курс вакцинації).

Також деякі експерти пов’язують зростання рівня захворюваності з нещодавніми масовими заходами з нагоди візиту Папи Римського Франциска.

У Румунії ж Бухарест отримав червоний епідеміологічний статус після того, як кількість заражень коронавірусом, виявлених за останні два тижні, у середу, 22 вересня, перевищила три відсотки населення.

У місті Тімішоара, де рівень зараження піднявся до 4,5 на тисячу населення, вирішили запровадити комендантську годину у вихідні дні. Відповідно, після 20:00 у п’ятницю, суботу та неділю можна виходити на вулицю тільки за крайньої необхідності та з відповідним посвідченням, а магазини мають закриватися не пізніше 18:00.

У середу в Румунії кількість вперше виявлених інфекцій за один день перевищила сім тисяч, що більш ніж удвічі перевищує середній показник за останні два тижні. За останні 24 години 130 хворих на коронавірус померли, що майже вдвічі перевищує двотижневе середнє значення.

Що стосується лікарень, то більше 90 відсотків наявних нині ліжкомісць заповнені. Влада Румунії зараз намагається збільшити кількість місць, виділених пацієнтам з коронавірусом в реанімації, шляхом перекласифікації відділень лікарень та переміщення персоналу спеціалістів.

Нагадаємо, раніше ми  розповідали про те, що державний сервіс “Дія” зробив доступним електронний COVID-сертифікат для громадян України, які пройшли повний курс вакцинації. Такі цифрові сертифікати дозволять українцям виїжджати за кордон, оскільки містять всю інформацію про вакцинацію.

InfoPost.Media за матеріалами novinky.cz, 24.hu

фото: zn.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі