fbpx
12 Жовтня, 2021

€5600 на відкриття бізнесу: як у Словаччині борються з безробіттям

€5600 на відкриття бізнесу: як у Словаччині борються з безробіттям

Уряд Словаччини виділить €52 мільйони на підтримку безробітної молоді, молодих сімей чи тих, хто вперше починає власний бізнес.

Таких у країні нарахували біля 14 тисяч осіб.

Job 17

“Тим, кого ми підтримуємо, доведеться дати роботу на невизначений термін, щоб дати їм шанс зберегти роботу навіть після закінчення підтримки. Ми спеціально зосередилися на допомозі батькам, які працюють за сумісництвом, матерям, які все ще перебувають у відпустці по догляду за дитиною, але хотіли б брати участь у робочому процесі на половину робочого дня”, – зазначив  міністр праці, соціальних справ та сім’ї Мілан Крайняк (Milan Krajniak).

Також до категорії громадян, які можуть отримати державні виплати, включили одиноких батьків, людей з важкими вадами розвитку та людей старше 50 років.

“Ми хочемо допомогти тим, у кого найбільші проблеми з працевлаштуванням. Тому ми зосередили цей проект на тих, хто перебуває у  неблагополучному становищі та шукає роботу. Водночас намагалися охопити молодих людей, які вперше шукають роботу”, – додав генеральний директор Центру праці, соціальних питань та сім’ї Кароль Циммер (Karol Zimmer).

Урядова програма матиме кілька рівнів підтримки та діятиме як для тих, хто потребує професійного навчання і перекваліфікації, так для тих, хто вперше вирішив заснувати власну справу.

Перший бізнес

Перший вид державної підтримки розповсюджується на людей, які вирішили вперше почати власний бізнес. Такі особи зможуть отримати від держави €5600. Виплата буде одноразовою, а однією з умов її отримання є те, що бізнес має пропрацювати не менше двох років. Якщо ж ця умова не буде дотримана, суму допомоги доведеться повернути у пропорційному обсязі.

Як у нас? Подібна програма діє і в Україні. При цьому розмір одноразової виплати допомоги на започаткування підприємницької діяльності розраховується індивідуально та прив’язаний до суми невиплаченої допомоги по безробіттю. Та, у свою чергу, залежить від розміру заробітної плати на останньому офіційному місці роботи. Максимальний розмір такої фінансової підтримки у 2020 році міг сягати понад 90 тисяч гривень, середній же коливався біля 46 тисяч гривень. Одна наразі дана програма не фінансується.

Допомога на навчання

Відшкодування вартості навчання є другим видом державної допомоги, яку запровадять новою програмою.

“Роботодавці часто кажуть, що вартість введення працівника в робочий процес дуже висока. Державна допомога у цьому випадку складе максимум €3700 євро за чотири місяці з дня початку роботи новим працівником. До 715 євро на місяць держава сплачуватиме за навчання співробітника і до 210 євро на місяць за роботу його наставника”, – зазначили у відомстві.

На таку підтримку можуть розраховувати непрацюючі громадяни до 30 років.

Як у нас? В Україні цього року за ініціативи Мінцифри спільно з Державною службою зайнятості запустили пілотний проект навчання безробітних ІТ-спеціальностям. Вартість навчання за проектом мала б оплачуватись із державного бюджету, а за його результатами безробітним отримував би гарантоване робоче місце у одній із ІТ-компаній України, які виступили партнерами проекту.

Створення робочих місць

Також держава планує збільшити кількість робочих місць для незайнятих. У тому числі підтримуватиметься робота за сумісництвом. Максимальна сума допомоги у такому випадку складе до €3300 за півроку з періодом стабільності ще три місяці.

Програма почне діяти з 1 листопада 2021 року. Допомогу планують виплатити вже до початку наступного року.

Раніше ми розповідали про те, що у Словаччині продовжує зростати кількість трудових мігрантів з України. Станом на початок липня їх було понад 45 тисяч, що втричі більше, ніж заробітчан із Сербії, які по кількості на другому місці після українців. Крім того ми публікували результати опитування серед мігрантів, у якому ті розповідали, чому обрали саме Словаччину.

 

InfoPost.Media за матеріалами aktuality.sk

Фото: eurojob.in.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі