fbpx
12 Січня, 2022

У Румунію з Канади намагались ввезти 77 тонн “секонд-хенду”, який неможливо носити чи продати (ФОТО)

У Румунію з Канади намагались ввезти 77 тонн “секонд-хенду”, який неможливо носити чи продати (ФОТО)

У вівторок, 11 січня, румунські прикордонники у співпраці з митними інспекторами Південної митниці Констанца затримали три контейнери. Вони, за супровідними документами, мали бути завантажені вживаним одягом. Одяг імпортувала з Канади приватна компанія.

Після перевірки правоохоронці встановили, що у контейнери містилося 76 789 кг одягу з підвищеним ступенем зносу, який вже не підлягає ні очищенню, ні дезінфекції. Про це йдеться у повідомленні прикордонної поліції Румунії.

Залучені фахівці, представники офісу Охорони довкілля та Національного агентства із захисту прав споживачів заявили, що вантаж є не одягом, а фактично непридатними відходами. Він, за оцінкою експертів, не може бути виставлений на продаж у Румунії. Відповідно вантаж слід відправити назад, до Канади.

Розслідування незаконного ввезення відходів з метою їх ліквідації на територію ЄС проводяться під координацією прокуратури при суді Констанці.

Акцію із затримання незаконного вантажу підтримало також Європейське агентство FRONTEX, яке займається охороною зовнішніх кордонів.

Нагадаємо, що наприкінці 2021 року набула широкого резонансу тема нелегального ввезення з європейських країн до Румунії сміття, яке там мало перероблятись. Обсяги необлікованого імпорту зросли до таких масштабів, що румунський уряд ухвалив рішення, яке обмежує імпорт відходів до 15 визначених пунктів пропуску та робить імпорт відходів простежуваним. Тоді міністр навколишнього середовища Танчос Барна заявив, що Румунія не буде “європейським звалищем”.

Такі випадки на румунському кордоні трапляються доволі часто. Тільки наприкінці грудня на румунській митниці виявили вантажівку з 10 тоннами сміття із Італії. Авто зупинили на митному посту Борш (Borș), що на румуно-угорському кордоні.

Ситуація в Румунії ускладнилась після того як Китай закрив доступ подібних вантажів на свою територію. Після цього завдяки підприємливості місцевих переробних компаній, Румунія перетворилась на головне місце утилізації незаконного сміття.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі