fbpx
11 Січня, 2022

У Румунію нелегально привозять використані пластикові пакети з інших країн Європи (ФОТО)

У Румунію нелегально привозять використані пластикові пакети з інших країн Європи (ФОТО)

У Румунії митники все частіше виявляють різні відходи виробництва, які ділки нелегально намагаються завезти на територію країни з метою подальшої утилізації.

Остання знахідка – значна кількість використаного пластику виявленого інспекторами прикордонної митниці Констанца Південна. У двох контейнерах перевозили 37,9 тонн відходів з Великобританії, призначених для комерційної компанії, повідомляє сайт румунської прикордонної поліції.

Виявилося, що документи на відходи не були належним чином оформлені, а у компанії-імпортера закінчився термін дії екологічного дозволу.

У зв’язку з цим контролюючі органи вжили заходів щодо заборони потрапляння зазначених відходів на територію Румунії та видали припис про повернення вантажу компанії-експортеру з Великобританії.

За фактом вчинення правопорушень незаконного ввезення відходів з метою їх ліквідації з порушенням законодавчих положень відкрито кримінальне провадження.

Варто додати, що Румунія страждає від нелегального імпорту місцевих компаній, які спалюють відходи та спричиняють масове забруднення середовища. Після того, як Китай закрив доступ подібних вантажів, Румунія перетворилась на головне місце утилізації незаконного сміття. Багато нелегального імпорту сміття в Румунію здійснюють місцеві компанії, які підробляють транспортні документи.

За словами колишнього керівника Охорони навколишнього середовища Октавіана Берчану, це бізнес на сотні мільйонів євро щорічно.

У зв’язку з цим наприкінці 2021 року румунський уряд ухвалив рішення, яке обмежує імпорт відходів до 15 визначених пунктів пропуску та робить імпорт відходів простежуваним. Тоді міністр навколишнього середовища Танчос Барна заявив, що Румунія не буде “європейським звалищем”.

За словами Октавіана Берчану, відповідні пункти пропуску мають бути обладнані скануючими пристроями, а кількість уповноважених з охорони навколишнього середовища має бути втричі збільшена. Інакше компанії-імпортери можуть подати до суду на Румунію.

Цей випадок затримання нелегального далеко не перший, адже наприкінці грудня на румунській митниці виявили вантажівку з 10 тоннами сміття із Італії. Авто зупинили на митному посту Борш (Borș), що на румуно-угорському кордоні. Згідно з документами, що супроводжували вантаж, водій перевозив будівельні матеріали від італійської компанії до румунської. Тому вантажівку розвернули на румунському кордоні.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі