fbpx
07 Березня, 2022

У неділю на вокзали Будапешта прибули понад 3000 переселенців з України

У неділю на вокзали Будапешта прибули понад 3000 переселенців з України

Загалом 3247 осіб, які рятувалися від війни в Україні, у тому числі 770 дітей, прибули до Будапешта поїздом у неділю, 6 березня. Про це повідомляє штаб поліції Будапешта.

Більшість із них продовжили свій шлях самостійно або поїхали до родичів після збору інформації на станції, повідомляє police.hu у понеділок, 7 березня.

Ukraine Hungary Refugees (1)

Прем’єр-міністр Віктор Орбан взяв участь у засіданні оперативного штабу з національної безпеки, де обговорили останні події війни в Україні та наростаючу хвилю біженців з країни.

Тим часом люди по всій Угорщині об’єдналися, щоб допомогти біженцям, які прибувають з України, повідомила в неділю речниця уряду Олександра Сенткіраль. Вона відвідала село Барабаш на північному сході Угорщини, поблизу КПП з УКраїною “Барабаш-Косино”. Там вона відвідувала місцевий пункт допомоги та брала участь у розподілі пожертв від угорців.

За словами Сенткіраль, система підтримки біженців працює злагоджено – разом з місцевою владою, муніципалітетами, громадськими організаціями, допомогою різних організації та урядом Угорщини.

Сенткіраль зазначила, що у селі Астей (Берегівський район, Закарпаття), по інший бік прикордонного переходу Берегшурань, також є пункт допомоги, де волонтери з Угорщини надають тимчасовий притулок, роздають продукти харчування та засоби гігієни для біженців, які чекають перетину кордону.

“Багато хто залишив своїх батьків, чоловіків і братів в Україні. Але якою б не складною та сумною не була ця ситуація, приємно бачити, що всі згуртувалися, щоб допомогти цим людям, які тікають від війни”, – сказала представниця уряду Угорщини.

Угорська державна програма допомоги українським громадянам, які тікають від війни, до неділі вранці вже зібрала 540 мільйонів форинтів (1,4 мільйона євро), пише Dailynewshungary.

“Благодійні організації, які беруть участь у програмі, надали підтримку на суму близько 200 мільйонів форинтів більш ніж для 59 тисячам українцям у пунктах допомоги на кордоні та на залізничних вокзалах Будапешта”, – зазначив очільник Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклош Шолтес.

Він розповів, що уряд спершу виділив 600 мільйонів форинтів, а потім ще 1,3 мільярда форинтів на допомогу тим, хто проживає в Закарпатській області та інших частинах країни. Водночас він закликав опозицію “не гратися з вогнем” і не закликати Угорщину посилати зброю чи війська в Україну.

“Ті, хто каже, що ми повинні в цьому брати участь, чинять великий гріх проти закарпатських угорців”, – сказав він, підкресливши, що нинішня ситуація вимагає наполегливості, терпіння та любові.

25 лютого уряд Угорщини розпочав загальнонаціональну кампанію допомоги “Міст на Закарпаття”.

Нагадаємо, Угорщина підтримала санкції Європейського Союзу проти Росії, але попередила, що це неминуче вплине на її власну економіку. Про це заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у ефірі державного радіо. ЗА його словами, НАТО захищатиме Угорщину тільки “якщо ми готові самі захищати себе”.

 

InfoPost.Media

Фото: Dailynewshungary


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі