fbpx
09 Грудня, 2021

У Києві при КНУ імені Шевченка відкрили Центр хорватської мови та культури

У Києві при КНУ імені Шевченка відкрили Центр хорватської мови та культури

При Київському національному університеті імені Тараса Шевченка урочисто відкрили Центр хорватської мови та культури. Участь у відкритті 8 грудня взяв прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович (Andrej Plenković).

За його словами, такий крок продовжить свідчити про близькість хорватського та українського народу, пише Балканський оглядач.

“Мені дуже приємно брати участь у відкритті Центру хорватської мови та культури, який і надалі буде свідчити про близькість хорватського та українського народів, а особливо про близькість і подібність хорватської та української мов”, – сказав Пленкович.

Andrej Plenković

Хорватський прем’єр нагадав, що на філософському факультеті в Загребі є кафедра українознавства. Такі відносини, на його думку, сприяють зміцненню позицій української меншини в Хорватії та позицій тих хорватів, які живуть в Україні.

Під час відкриття Центру хорватської мови та культури прем’єр-міністр подарував близько сотні книг, щоб трохи збагатити їхню бібліотеку.

“Я з нетерпінням чекаю на продовження співпраці з цими молодими поколіннями, які будуть розвивати хорватсько-українські відносини”, – сказав Пленкович, завершуючи захід.

1

На другий день офіційного візиту в Україну у прем’єр-міністра Хорватії заплановане відвідування Український греко-католицький університету у Львові та лекція про майбутнє Європи. Планував Пленкович також зустрітись із хорватами, які живуть в Західній Україні.

Нагадаємо, на початку листопада у Берегові на Закарпатті за сприяння угорського уряду відкрили Центр професійної підготовки  “Еде Егана”. Таким чином угорський уряд вже декілька років активно підтримує розвиток професійно-технічних закладів на Закарпатті.

А позитивною новиною жовтня стало те, що влада муніципалітету Прудентополіс у штаті Парана на півдні Бразилії оголосила українську мову офіційною на своїй території. Рішення у місті, чимало жителів якого є нащадками іммігрантів з української Галичини, прийняли одноголосно.

 

InfoPost.Media

Фото: Andrej Plenković / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі