fbpx
08 Жовтня, 2021

Українська мова стала офіційною у одному з муніципалітетів Бразилії

Українська мова стала офіційною у одному з муніципалітетів Бразилії

Влада муніципалітету Прудентополіс у штаті Парана на півдні Бразилії оголосила українську мову офіційною на своїй території.  Рішення у місті, чимало жителів якого є нащадками іммігрантів з української Галичини, одноголосно прийняли 5 жовтня.

Ініціатором проекту рішення став депутат Маурісіо Босак. Співавтором проекту і його обґрунтування був лідер Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації, Віцепрезидент Світового Конґресу Українців адвокат Віторіо Соротюк.

15250701 1228288187251053 8382562345815015434 O

Зазначається, що на території Бразилії поширені та використовуються понад 200 мов, при цьому офіційними є португальська та мова жестів. У муніципалітеті Прудентополіс після португальської найбільш поширеною є саме українська. Після того як кілька муніципалітетів Бразилії вже законодавчо закріпили статус найбільш вживаної розмовної мови на своїх територіях, такий крок зробила і влада Прудентополіса.

“Серед нас вже є кілька громадян, які виїхали вчитися в Україну і тепер роблять свій внесок у розвиток нашого муніципалітету”, – зазначається в обґрунтуванні до проекту рішення.

Також у обґрунтуванні йдеться про те, що 2019 року Прудентополіс став містом-побратимом Тернополя.

“Відкриваються нові перспективи обміну між нашим муніципалітетом і Україною, а також для навчання молоді на університетському рівні в Україні або онлайн. Ось чому збереження і розвиток української мови серед нас має основоположне значення в додаток до таких важливих мов, як португальська та англійська”, – зазначають автори рішення.

Наданням українській мові статусу офіційної у Прудентополісі сподіваються не тільки вшанувати велику культурну спадщину, а й зробити культурний, науковий та туристичний внесок у розвиток муніципалітету.

Згідно з архівними даними Бразильського інституту географії та статистики, станом на 2008 рік зі 50 614 мешканців Прудентополіса, 75 % були українського походження. Перша хвиля вихідців з України прибувала до Бразилії у 1885 році. Тоді у цьому районі оселилися близько 1500 українських сімей із Галичини. Остання, четверта хвиля міграції, відбулася після закінчення Другої світової війни. Що цікаво, один із житлових районів муніципалітету навіть має назву Нова-Галичина.

Раніше ми також писали про те, що кримськотатарська мова відтепер матиме алфавіт на основі латиниці. Таке рішення прийняв український уряд наприкінці вересня. Відповідно до нього повністю перейти на латиницю в писемності планують до 1 вересня 2025 року.

 

InfoPost.Media за матеріалами nossagente.info та Ukrainian World Congress

Фото: Ukrainian World Congress


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі