fbpx
27 Серпня, 2021

Зашкодить громадському транспорту: у Братиславі стурбовані швидкісним обмеженням на автобані D1

Зашкодить громадському транспорту: у Братиславі стурбовані швидкісним обмеженням на автобані D1

Мер словацької Братислави Матуш Валло висловив стурбованість новими швидкісними обмеженнями на об’їзній трасі D1. Тут на певний час доби збільшили обмеження швидкості до 130 км/год. На його думку, за таких умов громадський транспорт міста не буде мати альтернативи міським вулицям.

На автомагістралі D1, яка в довготривалій перспективі може стати ще одним шляхом сполучення України з країнами Європейського союзу, ввели нове інтелектуальне управління рухом. Спеціальні світлові табло над смугами шосе показуватимуть дозволену швидкість на об’їзній трасі Братислави. За новими правилами у період меншої інтенсивності руху та за сприятливих погодних умов тут можна буде їхати зі швидкістю до 130 км / год.

D1 Slovakia Bratyslava

Проте, як зазначив Матуш Валло, негативні наслідки такого рішення можуть бути більшими за очікуваний позитивний ефект.

“Більш висока швидкість призводить до вищого рівня шумового забруднення та викидів безпосередньо у місті, у деяких випадках лише за десятки метрів від квартир та будинків. Вища швидкість також може знизити рівень безпеки, особливо на перехрестях та на ускладнених електролініями розв’язках автомагістралей, які йдуть в об’їзд Братислави”, – зазначив він.

Громадському транспорту Братислави можуть обмежити маршрути

Стурбованість мера викликало також можливе виключення громадського транспорту Братислави з трафіку об’їзною дорогою через нижній поріг обмеження швидкості на автобані.

“Ми, в принципі, не могли погодитися з цим як місто. Хоча транспортна компанія Братислави поки має тимчасові звільнення від мінімально дозволеної швидкості для автобусів громадського транспорту, які курсують по об’їзній, та вони діють лише до серпня 2022 року”, – розповів Валло.

Крім того частина комунального транспорту через свою конструкцію та особливості безпеки не може витримувати мінімальне обмеження швидкості.

“На відміну від більшості інших міст, у Братиславі об’їзд веде через центр міста, а отже, виконує незамінну функцію з’єднання окремих частин мегаполісу Словаччини, – заявив речник міського перевізника Мартін Хлебовець.

Тому через нові швидкісні режими доведеться перепланувати або виключити з графіку біля семи маршрутів громадського транспорту. Нові маршрути, в свою чергу призведуть до більших витрат палива, вищого рівня викидів у атмосферу. За словами превізників, йдеться про 340 000 додаткових кілометрів для громадського транспорту на рік. Це суперечить міській програмі підтримки громадського транспорту.

Керівництво Братислави заявило про готовність діалогу з Національною компанією автомобільних доріг (NDS) та Міністерством транспорту Словаччини щодо рішень, які дозволять зберегти роботу громадського транспорту Братислави.

 

InfoPost

За матеріалами spravy.pravda.sk та tasr.sk

Фото: geotechnika.cz

Варто нагадати, що InfoPost вже писав про будівництво ділянки автобану D1 Братислава-Кошице, яка пролягатиме територією сусідньої країни аж до словацько-українського кордону. За прогнозами транспортних аналітиків, завершення будівництва можливе аж у 2040 році.

Вже у вересні підрядна організація, яка здійснює будівництво автомагістралі, опублікувала проміжкові результати будівництва та підтвердила розрахунки термінів завершення. За планами словацького Міністерства транспорту, за винятком першої частини об’їзної навколо Кошице, до 2028 року поки що не планується прокладати жодної ділянки у східному напрямку, в бік кордону з Україною.

 


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі