У столиці Словаччини та всьому Братиславському краї (області) бракує водіїв для здійснення рейсів на регіональних маршрутах громадського транспорту. Дефіцит водіїв автобусів вирішують різними способами: підвищенням заробітної плати, надбавками та набором фахівців за кордоном, зокрема в Україні.
Про це у п’ятницю повідомив генеральний директор словацького перевізника Arriva Ласло Іван. За його словами наразі у транспортній компанії вже заповнено 55 вакансій, з них 50 – це водії. Їм обіцяно 4000 євро “підйомних”.
Перша група водіїв з України до Братислави має приїхати наприкінці листопада.
“Ситуація поступово покращується і так, сподіваємося, буде надалі”, – зазначив керівник Arriva.
Ласло Іван зазначив, що розуміє обурення жителів Братиславського краю, яким через нестачу автобусних рейсів важко дістатися на роботу чи до школи.
“Однак ця ситуація не спричинена владою Братиславського самоврядного регіону, ані компанією Arriva. Ми робимо все можливе, щоб усунути цю проблему”, – зазначив керівник Arriva у Словаччині.
За його словами, проблема нестачі водіїв існує не лише в Братиславі, а й по всій Словаччині та Європі. За його словами, проблему нестачі працівників у різних галузях Словаччини потрібно вирішувати системно.
Утім він не гарантує, чи проблема буде вирішена на сто відсотків до січня 2022 року.
“Ми не знаємо, що буде далі з пандемією COVID-19 і які наслідки матиме ринок праці. Але ми робимо все можливе, щоб цю проблему вирішити”, – зазначив керівник транспортної компанії.
Наразі водіям автобусів обіцяють заробітну плату у межах 1500-1800 євро на місяць та суттєву суму “підйомних”.
Варто додати, що дефіцит робочої сили у Словаччині охопив не тілька транспортну галузь. Тут також відчувається брак медичного персоналу, тож у словацькому МОЗ заявили, що хочуть полегшити можливість працевлаштування медикам з інших країн. З цією метою тут планують прийняти поправки до Закону про медичних працівників та професійні організації у сфері охорони здоров’я, який зараз проходить міжвідомче обговорення.
Польща також запровадить податкові пільги для трудових мігрантів з України. Для цього планують запровадити масштабні податкові пільги, якими зможуть скористатись трудові мігранти та підприємці.
Так само Румунія бореться з дефіцитом робочих рук і очікує іноземних робітників. Уряд країни подвоїв кількість іноземних робітників з-за меж Європейського Союзу, які можуть бути офіційно працевлаштовані у країні. Урядове рішення, яке набрало чинності 12 серпня, дозволяє владі видати 50 000 нових дозволів на роботу.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.