Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Геґер пообіцяв тримати кордони відкритими та закликав усіх словаків прийняти біженців з України, які тікають від війни.
Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки разом з міністерством оборони та місцевими муніципалітетами у східній Словаччині, поблизу кордону з Україною, готує екстрене житло для тих, хто потребує допомоги, пише Еuractiv.
“Ми готуємо шкільні спортивні зали, гуртожитки та туристичні гуртожитки, які маємо в своєму розпорядженні і які можуть бути використані для екстреного проживання українців”, – сказав голова самоврядного Кошицького краю Растислав Трнка.
Трнка додав, що наразі працюють над вибором відповідної землі біля кордону, де можна було б облаштувати наметове містечко.
Наразі ситуація на кордонах спокійна, хоча два прикордонні переходи повністю заповнені автомобілями, а протягом дня утворилися кількакілометрові черги. Багато українців також намагаються перетнути кордон через пішохідний прикордонний перехід.
У МВС Словацької Республіки додали, що в’їзд до країни буде дозволено і людям без паспортів після попередньої перевірки прикордонників. Уряд Словаччини також готовий відкрити додаткові прикордонні переходи.
Наразі Словаччина має п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною протяжністю 98 кілометрів – два для легкових автомобілів, один для пішоходів і велосипедистів і два для залізничного транспорту.
Польща розгорнула пункти прийому біженців через напад Росії на Україну
На першому етапі створено вісім таких точок у Люблінському та Підкарпатському воєводствах. На них біженці зможуть отримати їжу, медичну допомогу та інформацію про розміщення, пише gazetaprawna.pl.
Поблизу кордону загалом створено дев’ять пунктів прийому, чотири в Люблінському та Підкарпатському воєводствах і ще один на залізничному вокзалі в Перемишлі, повідомив заступник голови польського МВС Павел Шефернакер.
Пункти будуть розташовані в таких містах: Дорогуськ, Долгобичів, Зосін, Гребенне на Люблінщині та в Корчовій, Медиці, Будомежі та Крощенко на Підкарпатті.
“Ми готові допомогти нашим сусідам знайти місце в Польщі. Залежно від того, що буде потрібно, ми будемо реалізовувати наступні етапи плану антикризового управління”, – наголосив заступник глави МВС Польщі.
Сьогодні, 25 лютого, тисячі людей з усієї Польщі приїхали за українцями на прикордонний пункт Медика.
Тисячі людей з усієї Польщі приїхали у п’ятницю на прикордонний пункт з Україною в Медиці на Підкарпатті, щоб забрати своїх рідних та друзів, які тікали від війни. Їх чекають цілими родинами, особливо жінки з маленькими дітьми.
Навколо прикордонного переходу та по всьому місту тисячі автомобілів з номерами з усієї Польщі.
“Переважна більшість цих людей, отримавши допомогу, наприклад, гарячу їжу , самостійно вирушать у подальшу заплановану подорож , наприклад, до друзів у Польщі. Є й люди, яких автобусами перевезли до тимчасових місць, які організовані в інших воєводствах”, – повідомив речник Підкарпатського воєводи Міхал Мельничук.
Інформація для біженців з України розміщена також на урядовому порталі Республіки Польща.
Румунія також готується прийняти понад 500 тисяч біженців з України
Такі заходи обіцяють вжити у разі військового вторгнення Росії. Про це раніше заявив міністр оборони країни Василе Дінку, пише digi24.ro.
“Є кілька оцінок, але ми могли б прийняти понад 500 тисяч біженців, це цифра, до якої ми підготувалися разом із МВС та іншими установами. Є багато моментів. У зв’язку з цим є план, який підготовлений у всіх великих містах та районах поблизу кордонів”, – сказав Динку в парламенті.
Міністр оборони Василе Дінку повідомив у четвер, що в прикордонних з Україною повітах відкрито пункти прийому біженців .
“Для початку ми створили шість-сім округів, де у нас будуть пункти прийому біженців. У нас для цього готові всі матеріали, ми активували всі ці пункти”.
Сотні сімей з України, які прибули до міста Ботошані на автомобілях чи мікроавтобусах, у ніч з четверга на п’ятницю зупинилися в кількох готелях окружного центру.
Вони наразі не мають статусу біженців, а фігурують у записах румунської влади як туристи. Багато з них родом із Києва.
Допомога в Естонії
У МВС Естонії також повідомили, що відтепер ті громадяни України, які не мають біометричного паспорта, можуть вільно в’їжджати в Естонію. Раніше безвіз в Естонію дозволяли в’їжджати лише громадянам України з біометричним паспортом.
“Таке рішення є розумним, бо допомагає багатьом громадянам України у цей складний час”, – зазначили у відомстві на сторінці Facebook.
Також повідомляється, що оскільки повертатися в Україну наразі небезпечно та логістично складно, вирішено дозволити тимчасово перебувати в країні тим громадянам України, у кого закінчилась або незабаром закінчиться віза або інші підстави для перебування. Це означає, що цим людям не потрібно подавати заяву на продовження візи або інших підстав перебування.
Інформація оновлюється.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.