fbpx
05 Травня, 2022

Словацький парламент не підтримав зняття недоторканості з експрем’єра Роберта Фіцо

Словацький парламент не підтримав зняття недоторканості з експрем’єра Роберта Фіцо

Парламент Словаччини відмовився скасувати правила недоторканності та дозволити затримання колишнього прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Політика звинувачують у створенні злочинного угрупування.

Лише 74 із 150 депутатів Національної ради проголосували за запит прокуратури, на два менше необхідної більшості.

Роберт Фіцо

Прокурори заявили, що хочуть взяти Фіцо під варту, щоб запобігти його впливу на свідків.

Фіцо заперечує будь-які правопорушення, заявляючи, що звинувачення, висунуті минулого місяця, були політичними. Він також стверджував, що справа проти нього та його колишнього міністра внутрішніх справ Роберта Калінака (Robert Kalinak) була спрямована на знищення політичної опозиції.

Наразі Фіцо має імунітет від судового переслідування як депутат своєї лівої опозиційної партії “Smer-SD (Direction-Slovak Social Democracy)”.

Чотирипартійна правляча коаліція Словаччини має більшість у парламенті, тому результати голосування за позбавлення недоторканості Фіцо відображають розкол у коаліції.

Уряд країни зробив боротьбу з корупцією ключовим питанням політики після приходу до влади після загальних виборів 2020 року. Нещодавно у кримінальних правопорушеннях висунули звинувачення низці вищих посадових осіб, поліцейських, суддів, прокурорів, політиків та бізнесменів.

 


Фіцо, якого вважають політиком-популістом, двічі обіймав посаду прем’єр-міністра з 2006 по 2010 рік і знову з 2012 по 2018 рік.


 

Він подав у відставку після вбивства журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Куснірової в 2018 році. Куцяк розслідував можливу корупцію в уряді, коли його вбили, і його смерть викликала великі вуличні протести та політичну кризу, яка призвела до краху уряду.

Варто додати також, що колишній прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виявився прихильником тісних відносин з Росією. Його антиурядова позиція, яка перекликалась із заявами антивакцинаторів у час активної фази COVID-19, посилилась під час російського вторгнення в Україну. Крім того він став найактивнішим противником військової співпраці зі США і назвав це “зрадою”. Це незважаючи на те, що саме він почав процес, коли був у уряді.

У квітня передача систем ППО С-300 Словаччиною викликала скандал, спровокований Робертом Фіцо. Член Національної ради Словацької Республіки Ян Бенчик подав заяву про порушення кримінальної справи проти Фіцо за публікацію відео з рухом ешелонів із системами ППО.

InfoPost.Media за матеріалами TASR

Фото: Petr David Josek/AP Photo


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі