12 Квітня, 2022

Словацькому експрем’єру загрожує кримінальна відповідальність за відео з системами ППО С-300

Словацькому експрем’єру загрожує кримінальна відповідальність за відео з системами ППО С-300

У Словаччині передача систем ППО С-300 викликала скандал, спровокований лідером словацької опозиції, головою партії Smer-SD та експрем’єром країни Робертом Фіцо. Член Національної ради Словацької Республіки Ян Бенчик подав заяву про порушення кримінальної справи проти Фіцо за публікацію відео з рухом ешелонів із системами ППО.

За словами Бенчика, кримінальне провадження має стосуватися підозри у здійсненні шпигунства та порушення державної таємниці. Як стверджує депутат, Фіцо потенційно міг поставити під загрозу солдатів або залізничників, причетних до переміщення С-300, оскільки він опублікував відео в соціальній мережі до того, як було оголошено про сам факт передачі озброєння. Про це повідомляє TASR.

Роберт Фіцо

При цьому Бенчик послався на останні заяви міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що якщо країна надасть Україні подібні системи, вони начебто стануть “законними об’єктами атак”.

Про вчинення державної зради головою опозиційної партії під час оприлюднення подробиць передачі Україні систем оборони С-300 заявила і віце-прем’єр-міністр Словаччини Вероніка Ремішова.

“Це поставило під загрозу життя солдатів, залізничників та митників. Це слід вважати зрадою”, – сказала вона.

Приєднався до звинувачень Фіцо і прем’єр-міністр Едуард Геґер, який заявив, що той “поставив під загрозу безпеку солдатів і цивільних, які брали участь у переміщенні, опублікувавши відео”.

“Компетентні органи мають розглянути це та діяти відповідно до законів Словацької Республіки. Кожен повинен нести відповідальність, якщо він ставить під загрозу закони Словацької Республіки”, – сказав Геґер.

Сам Роберт Фіцо стверджує, що уряд збрехав, коли раніше заявляв, що не має наміру передавати Україні систему С-300.

Крім того, за його словами, уряд поставив під загрозу безпеку Словаччини, послабивши захист повітряного простору. Він нагадав, що Словаччина не володіє і не має жодної системи захисту повітря під її прямим контролем чи управлінням. Він повторив, що Словаччина цим кроком бере участь у військовому конфлікті. За словами Фіцо, влада Словаччини зловживає кримінальним законодавством для ліквідації опозиції.

Нагадаємо, що раніше Роберт Фіцо був серед критиків оборонної угоди Словаччини зі США, заявивши, що її підписання означає кінець суверенітету країни. Він назвав це “зрадою”, незважаючи на те, що саме він почав процес, коли був у уряді. Також він розповсюджував фейк про те, що у разі підписання угоди з США на території Словаччини проходитимуть тренування українські повстанці-націоналісти.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі