Новини 24 Січня 16:35

Словацьку ділянку автомагістралі Via Carpatia до Польщі за мільярд євро збудують не раніше 2031 року

Заплановане будівництво швидкісної автомагістралі R4 від словацького міста Пряшева до польського кордону може коштувати близько 1 мільярда євро. Планують здійснювати будівництво у формі спільного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП).

Як зазначив міністр транспорту та будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал (Andrej Doležal) такий варіант, включаючи позику коштів, є одним з найкращих, враховуючи обмеженість ресурсів Європейського Союзу та держбюджету країни. Про це повідомляє sme.sk.

Пряшів Via Carpatia

За його оцінками, всі ділянки траси R4 до кордону з Польщею, що мають стати частиною міжнародної транспортної автомагістралі Via Carpatia, можуть бути завершені не раніше 2031 року.

За словами міністра, будівництво через ДПП може виявитися більш економічно рентабельним у довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, що Угорщина достроково завершила свою ділянку магістралі Via Carpatia. Крім того автомагістраль Via Carpatia стане довшою за рахунок нових ділянок у Польщі.

Варто нагадати, що новий європейський транспортний коридор Via Carpatia пролягатиме з півночі на південь через Центральну Європу від Балтійського моря до Середземного. Його північна кінцева точка — литовське портове місто Клайпеда. Потім він проходить через східну Польщу, східну Словаччину, західну Румунію та західну Болгарію і далі до Греції. Південна кінцева точка Via Carpatia — грецький порт Салоніки.

Україна також долучилась до міжнародного проєкту в 2016 році після підпису Декларації міністрів транспорту Болгарії, Чехії, Греції, Угорщини, Литви, Польщі, Словаччини, Румунії та Туреччини.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі