fbpx
24 Січня, 2022

Словацьку ділянку автомагістралі Via Carpatia до Польщі за мільярд євро збудують не раніше 2031 року

Словацьку ділянку автомагістралі Via Carpatia до Польщі за мільярд євро збудують не раніше 2031 року

Заплановане будівництво швидкісної автомагістралі R4 від словацького міста Пряшева до польського кордону може коштувати близько 1 мільярда євро. Планують здійснювати будівництво у формі спільного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП).

Як зазначив міністр транспорту та будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал (Andrej Doležal) такий варіант, включаючи позику коштів, є одним з найкращих, враховуючи обмеженість ресурсів Європейського Союзу та держбюджету країни. Про це повідомляє sme.sk.

Пряшів Via Carpatia

За його оцінками, всі ділянки траси R4 до кордону з Польщею, що мають стати частиною міжнародної транспортної автомагістралі Via Carpatia, можуть бути завершені не раніше 2031 року.

За словами міністра, будівництво через ДПП може виявитися більш економічно рентабельним у довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, що Угорщина достроково завершила свою ділянку магістралі Via Carpatia. Крім того автомагістраль Via Carpatia стане довшою за рахунок нових ділянок у Польщі.

Варто нагадати, що новий європейський транспортний коридор Via Carpatia пролягатиме з півночі на південь через Центральну Європу від Балтійського моря до Середземного. Його північна кінцева точка — литовське портове місто Клайпеда. Потім він проходить через східну Польщу, східну Словаччину, західну Румунію та західну Болгарію і далі до Греції. Південна кінцева точка Via Carpatia — грецький порт Салоніки.

Україна також долучилась до міжнародного проєкту в 2016 році після підпису Декларації міністрів транспорту Болгарії, Чехії, Греції, Угорщини, Литви, Польщі, Словаччини, Румунії та Туреччини.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі