fbpx
08 Грудня, 2021

Автомагістраль Via Carpatia стане довшою за рахунок нових ділянок у Польщі

Автомагістраль Via Carpatia стане довшою за рахунок нових ділянок у Польщі

У Східній Польщі розшириться мережа швидкісних доріг – на швидкісній автомагістралі S19 Via Carpatia між Любліном і Жешувом планують відкрити три нові ділянки.

Для водіїв стануть доступними 28 км маршруту, повідомляє tvp.info.

Via Carpatia Poland

Перша ділянка – Руднік-над-Санем – Ніско-Полудне, довжиною 6,5 км побудована за 160 мільйонів злотих (майже 35 мл. євро). Наступна ділянка, довжиною трохи більше 11 км, пролягає від Ніско до Подгуже і була побудована з випередженням графіка.  Її планували ввести в експлуатацію лише у травні 2022 року, а сума інвестицій у її будівництво становить 272,7 млн ​​злотих (59,5 млн. євро), з яких більше 66% було співфінансовано з фондів ЄС у рамках Оперативної програми “Інфраструктура та довкілля”.

З іншого боку третя ділянка веде від Підгужа до перехрестя Камінь і має довжину трохи більше 10 км. Вона є найдорожчою з тих, що введені в експлуатацію – вартість цієї інвестиції склала 335,9 млн. злотих (73,33 мл. Євро), з яких 220,8 млн (48,20 млн. євро) – фінансування ЄС.

Наступного року планується ввести в експлуатацію наступну ділянку S19 Kamień – Sokołów Małopolski Północ. Договірний термін введення в експлуатацію – 21 квітня 2022 року.

Слід нагадати, що Via Carpatia нещодавно продовжили – у жовтні відкрили для руху ділянку довжиною 9,5 км від Здзяр до Ласова Яновського. що з’єднує Підкарпатське та Люблінське воєводства.

Via Carpatia є одним із найважливіших дорожніх пріоритетів нинішнього уряду Польщі, який має стратегічне значення для розвитку східної частини країни. За припущеннями, будівництво маршруту має дозволити включення менш розвинених регіонів у основний потік міжнародного економічного обміну. У Національній програмі будівництва доріг на 2014-2023 роки з перспективою до 2025 року закладено кошти на повну реалізацію польської частини Via Carpatia.

Польський маршрут стане новим сполученням між північчю та півднем Європи, призначеним для інтеграції транспортних систем Литви, Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії та Греції.

Зазначимо, що угорська ділянка транспортного коридору, що з’єднує Балтійське та Егейське моря Via Carpatia, буде завершена до кінця року. Відомо, що проходитиме траса через місто Дебрецен. Угорський відрізок охопить 230 км з 3300 км автомагістралі. У рамках угорської частини транспортного коридору незабаром з’являться також чотири нові мости через прикордонні річки між Угорщиною та Словаччиною.

 

InfoPost.Media

Фото: newsfounded.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі