Угорщина на п’ять років раніше запланованого терміну завершила будівництво своєї ділянки швидкісної магістралі Via Carpatia. Таким чином вона стала першою країною, яка побудувала всі елементи, що належать до центральноєвропейського дорожнього коридору.
Про це з посиланням на MTI та румунські ЗМІ повідомляє Балканський оглядач.
Ділянка транс’європейського шосе проходить через угорський Дебрецен і далі до прикордонного переходу Борш (Угорщина) – Орадя (Румунія).
“Угорщина зуміла самостійно розвинути власну транспортну інфраструктуру – завдяки роботі своїх громадян та економічному зростанню. У 2010 році загальна довжина внутрішньої мережі автомагістралей становила менше 1300 кілометрів, зараз вона наближається до 2000 кілометрів”, – підкреслив держсекретар Міністерства з питань інновацій та технологій Томаш Шанда.
За його словами, до 2010 року жодна швидкісна дорога не доходила до кордону з Румунією, до Трансільванії. Зараз уже ведуться роботи з підготовки до будівництва третьої магістралі.
“Довжина швидкісних доріг в Угорщині збільшується більш ніж на 100 кілометрів щороку. Безпрецедентну динаміку розвитку подтверджує і той факт, що подібний прогрес був досягнутий лише двічі”, – додав Шанда.
При цьому Румунія наразі побудувала лише частину необхідних доріг та інфраструктури в рамках цього проекту. У Румунії магістраль Via Carpatia матиме дві гілки. В Лугожі вона ділиться на південну гілку Лугож – Калафат (кордон із Болгарією) і північну гілку Лугож – Констанца.
Альтернативний маршрут – до румунського портового міста Констанца.
Via Carpatia є одним із найважливіших дорожніх пріоритетів і в Польщі. За припущеннями, будівництво маршруту має дозволити включення менш розвинених регіонів у основний потік міжнародного економічного обміну. У Національній програмі будівництва доріг на 2014-2023 роки з перспективою до 2025 року закладено кошти на повну реалізацію польської частини Via Carpatia.
Варто нагадати, що новий європейський транспортний коридор Via Carpatia пролягатиме з півночі на південь через Центральну Європу від Балтійського моря до Середземного. Його північна кінцева точка — литовське портове місто Клайпеда. Потім він проходить через східну Польщу, східну Словаччину, західну Румунію та західню Болгарію і далі до Греції. Південна кінцева точка Via Carpatia — грецький порт Салоніки.
Україна долучилась до проекту в 2016 році після підпису Декларації міністрів транспорту Болгарії, Чехії, Греції, Угорщини, Литви, Польщі, Словаччини, Румунії та Туреччини.
Фото ілюстративне, з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.