Далекобійники у Словаччині оголосили про потужний страйк. У вівторок ввечері, 15 лютого, вони планують почати перекривати кілька прикордонних переходів.
Як повідомляє портал tvnoviny.sk, водії кажуть, що міністерства не відповіли на їхні чотири звернення та не вирішили ситуацію.
Наразі пройшов попереджувальний страйк, під час якого в понеділок автотранспортники перекрили одну смугу на вулиці Рожнявській у Братиславі.
Сьогодні вночі далекобійники пообіцяли перекрити прикордонний пункт пропуску Кути в напрямку Чехії. Акцію анонсували на після 19.30. А надалі налаштовані вже завтра заблокувати інші прикордонні переходи. Організатори страйку повідомили, що узгоджують свої дії з поліцією.
Точні місця блокад наразі не уточнюються.
Далекобійники у Словаччині страйкують, щоб підкреслити проблеми, з якими стикається їхня галузь. Серед їхніх вимог – коригування цін на пальне за прикладом Польщі та Угорщини, подальше зниження дорожнього податку, відшкодування акцизного збору на паливо, а також зниження плати за проїзд.
До ініціативи долучилися і фермери. Вони додали п’яте прохання – відставку міністра сільського господарства та розвитку села Самуїла Влчана.
У понеділок словацьке Міністерство транспорту та будівництва засудило страйк далекобійників. За словами чиновників, через їхні дії страждають “порядні люди, яким потрібно дістатися на роботу чи звернутися до лікаря”.
Перевізників також звинуватили у об’єднанні з неонацистами. Адже до їхнього страйку в Братиславі приєдналися “котлебівці” – члени ультраправої проросійської партії “Котлеба — Народної партії Наша Словаччина” (ĽSNS).
“Ми засуджуємо таку форму примусу, до того ж за участю фашистів, і вважаємо це вкрай прикрою подією”, – сказав у понеділок речник Міністерства транспорту Іван Рудольф.
Однак словацькі перевізники кажуть, що різко виступають проти будь-якої політизації протесту.
Варто нагадати, що у Румунії п’ять днів тривав страйк працівників бухарестської компанії наземного громадського транспорту STB. Стихійну акцію непокори працівники розпочали 20 січня, вимагаючи підвищення зарплати та покращення умов праці.
А вже на початку лютого лідер румунської радикальної партії AUR Джордж Сіміон оголосив про “мегапротест” партії проти президента Клауса Йоханніса та уряду. Акцію, “подібну до канадських – з вантажівками, тракторами та автомобілями” анонсували на 27 лютого.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.