fbpx
25 Січня, 2022

Столицю Румунії на п’ять днів паралізував страйк водіїв муніципального транспорту

Столицю Румунії на п’ять днів паралізував страйк водіїв муніципального транспорту

У Румунії п’ять днів тривав страйк працівників бухарестської компанії наземного громадського транспорту STB. Стихійну акцію непокори працівники розпочали 20 січня, вимагаючи підвищення зарплати та покращення умов праці.

Понад 1400 автобусів, тролейбусів і трамваїв не вийшли на маршрут, що призвело до переповненості станцій метро та збільшення попиту на транспорт спільного користування, повідомляє digi24.ro.

Страйк перевізників у Румунії
FOTO: Facebook Nicușor Dan

Водночас представництво оператора бухарестського метрополітену Metrorex заявило, що иведе на лінії всі доступні потяги та максимально скоротить час очікування в години пік.

Директор STB Адріан Кріц (Adrian Criț) і мер Бухареста Нікушор Дан (Nicușor Dan) назвали страйк незаконним і заявили, що будуть подані відповідні скарги до суду.

Міський голова пояснив, що згідно із законодавством має бути доступна третина пропускної здатності громадського транспорту, чого не було дотримано страйкарями. Він також назвав страйк “політичним” і сказав, що відкритий до переговорів з працівниками STB, але не з профспілковими лідерами.

Тим часом на сайті оператора наземного транспорту 24 січня з’явилось оголошення про масовий набір на роботу водіїв автобусів. Директор SТB заявив, що з тими, хто три дні поспіль не з’явиться на роботу, розірвуть трудовий договір. Дії кількох тисяч співробітників можуть стати предметом дисциплінарного розслідування, посилаючись на його слова, пише Romania Insider.

“Ми повідомили всіх працівників про їхні обов’язки, порушили кримінальні справи проти тих, хто розпочав незаконний страйк. До працівників, які не виконали своїх обов’язків, ми застосовуємо все, що написано в законодавстві про працю. Складаються списки людей, які порушили колективний договір, треба виправляти ситуацію. З тими, хто не буде на роботі протягом трьох днів поспіль, трудовий договір припиняється. Ми хочемо якісних кадрів, будемо жорсткіше підбирати кадри. Зарплати в STB до цього мотивують”, – зазначив він.

Перші переговори між профспілковими активістами та мером столиці провалилися. Працівники STB все ще вимагали відставки гендиректора компанії, рішення про яку може прийняти лише рада директорів.

Однак у вівторок, 25 січня, майже весь столичний транспорт вийшов на маршрут. Страйкарі заявили про тимчасове припинення акції непокори через значні незручності для жителів міста у робочі дні. Натомість члени ради директорів пообіцяли проаналізувати побажання працівників. Крім того має відбутись дискусія з представниками парламентської делегації щодо вирішення ситуації навколо компнаії-перевізника.

Варто нагадати, що наприкінці грудня минулого року понад 1000 співробітників залізниці Румунії (CFR) припинили роботу. Стихійний страйк відбувся у Бухаресті, Брашові, Сігету Мармацієй, Клужі та інших містах країни.

 

InfoPost.Media

Фото: digi24.ro, romania-insider.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі